27.12.2017 12:59

Whitesnake udostępnił teledysk do koncertowej wersji „Burn” Deep Purple

Teledysk zapowiada album CD/DVD „The Purple Tour Live”, który ukaże się 19 stycznia 2018.

Whitesnake udostępnił teledysk do koncertowej wersji „Burn” Deep Purple
foto: kadr z wideo

Zanim David Coverdale odniósł wielki sukces komercyjny z własną grupą Whitesnake, jednym z najważniejszych hardrockowych zespołów lat 80., w latach 1973-1976 dał się poznać jako wokalista Deep Purple. Choć dokonania formacji z tamtych lat nie zdobyły może tak wielkiej sławy, jak te z Ianem Gillanem na wokalu, to każdy fan rocka zna tak klasyczne utwory, jak „Burn”, „Mistreated” czy „Soldier Of Fortune”. 

Deep Purple po niemal 50 latach działalności kończy karierę. Jej ukoronowaniem będzie międzynarodowa trasa koncertowa The Long Goodbye Tour, której jednym z przystanków będzie także polski koncert Purpli, 1 lipca 2018 w Krakowie. Bilety na wydarzenie można kupować na stronie ebilet.pl. Ale z purpurowym dziedzictwem godnie żegna się także David Coverdale.

Jego Whitesnake w 2015 roku nagrał „The Purple Album” z utworami z albumów Deep Purple „Burn”, „Stormbringer” i „Come Taste the Band”, na których udzielał się David. Album promowała trasa koncertowa pod hasłem „The Purple Tour”, na której fani wokalisty mogli usłyszeć największe hity z jego „purpurowych” czasów, a także oczywiście najsłynniejsze przeboje Whitesnake.

Wśród wykonywanych na trasie piosenek nie mogło zabraknąć „Burn”. Koncertowe wykonanie kultowego utworu doczekało się teledysku:

Podsumowaniem trasy z utworami Deep Purple będzie CD/DVD i CD/Blu-Ray pod tytułem „The Purple Tour Live”. Wydawnictwa ukażą się 19 stycznia 2018, także w formatach 2xLP, CD i cyfrowym. 

Tracklista podstawowego wydania CD/DVD:

 1. „Burn”
 2. „Bad Boys”
 3. „Love Ain’t No Stranger”
 4. „The Gypsy”
 5. „Give Me All Your Love”
 6. „Ain’t No Love In The Heart Of The City”
 7. „Mistreated”
 8. „You Fool No One”
 9. „Soldier Of Fortune”
 10. „Is This Love”
 11. „Fool For Your Loving”
 12. „Here I Go Again”
 13. „Still Of The Night”
Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Deep Purple Whitesnake