Whitesnake w nastrojowym klipie do „Soldier of Fortune”

Magda Słomka
06.05.2015 13:45
Whitesnake w nastrojowym klipie do „Soldier of Fortune” Fot. kadr z wideo

Niebawem światło dzienne ujrzy 12. studyjna płyta kapeli Davida Coverdale’a. Zobaczcie, jak wygląda kolejny teledysk promujący album!

Już 15 maja 2015 roku ukaże się krążek Whitesnake z coverami utworów zespołu Deep Purple, zatytułowany „The Purple Album”. Widzieliśmy już teledysk do „Stormbringer” i słyszeliśmy, jak brzmi „Burn” w interpretacji zespołu Davida Coverdale’a. Obejrzyjcie kolejne wideo z nowej płyty, tym razem do piosenki „Soldier of Fortune”!

David Coverdale dołączył do Deep Purple mając 22 lata, w sierpniu 1973 roku i zastąpił Iana Gilliana. Był członkiem kapeli do momentu rozpadu zespołu w marcu 1976 roku. W tym czasie nagrał z grupą trzy albumy – „Burn”, „Stormbringer” oraz „Come Taste the Band”. Właśnie z nich pochodzą wszystkie utwory na najnowszej płycie Whitesnake.

Wokalista zapewnia, że każda piosenka Deep Purple zagrana na „The Purple Album” i koncertach traktowana będzie z należytą czcią.

Każdy odrobił swoją pracę domową i wszystkie występy odbywają się z szacunkiem do muzyków z Deep Purple.

„The Purple Album” ukaże się na płycie CD oraz podwójnym winylu. Wersja deluxe zawierać będzie dwie dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Na DVD znajdą się ponadto cztery teledyski oraz dokument zarejestrowany podczas nagrywania krążka. W planach jest również box z pamiątkami i gadżetami. Wszystkie albumy możecie zakupić w wersji pre-order za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Whitesnake.

Trzymamy kciuki za to, by kapela pojawiła się w naszym kraju i zagrała własne interpretacje kawałków legendarnej grupy. Nie wiadomo, czy usłyszymy je na żywo, jednak zespół zapowiedział, że do puli koncertów zaplanowanych na 2015 rok dorzuci jeszcze nowe kraje...

łajt

Za to część nowych utworów być może usłyszymy w trakcie występu samego Deep Purple! Grupa 25 października 2015 roku zagra w Łodzi w Atlas Arenie.

Tracklista:

 1. Burn
 2. You Fool No One (interpolating Itchy Fingers)
 3. Love Child                                               
 4. Sail Away
 5. The Gypsy
 6. Lady Double Dealer
 7. Mistreated
 8. Holy Man
 9. Might Just Take Your Life
 10. You Keep On Moving
 11. Soldier of Fortune
 12. Lay Down Stay Down
 13. Stormbringer

Bonus:

 1. Lady Luck
 2. Comin' Home

DVD:

 1. Lady Double Dealer – Music Video
 2. Sail Away – Mix Music Video
 3. Stormbringer – Music Video
 4. Soldier of Fortune – Music Video
 5. Purple Album Behind The Scenes
 6. Purple Album EPK
Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.