18.09.2019 14:41

Whitney Houston ruszy w trasę po Europie jako hologram

Już w lutym 2020 roku rozpocznie się trasa koncertowa zmarłej w 2012 roku wokalistki Whitney Houston. Gwiazda wystąpi w Europie jako hologram.

Whitney Houston
foto: kadr z wideo

W XXI wieku śmierć artysty nie oznacza końca jego kariery. Statystyki dowodzą, że po odejściu muzyków wzrasta sprzedaż ich płyt, a zainteresowanie twórczością i dokonaniami zmarłych jest znacznie większe. Fakt wykorzystują specjaliści, którzy proponują słuchaczom zastąpienie idoli hologramami.

Whitney Houston ruszy w trasę jako hologram

Chociaż zjawisko nadal budzi kontrowersje, na koncertach z udziałem komputerowo wygenerowanych gwiazd nie brakuje publiki. Koncertował już w ten sposób Dio czy Frank Zappa. Tym razem kolej przyszła na międzynarodową gwiazdę muzyki pop - Whitney Houston.

Dio
Dio
Przeczytaj także Ronnie James Dio wystąpił jako hologram w utworze "Rainbow In The Dark" [WIDEO]

Wokalistka zmarła w 2012 roku w Beverly Hills. Soundtrack z filmu "Bodyguard", na którym znalazł się hit artystki "I Will Always Love You" stał się najczęściej kupowaną ścieżką dźwiękową w dziejach. Po utonięciu wokalistki, fani pogodzili się, że nigdy więcej nie usłyszą piosenki na żywo. Nic bardziej mylnego.

Whitney Houston już w lutym 2020 roku wyruszy w trasę "An Evening With Whitney". Tourne wokalistki obejmie 26 europejskich miast i potrwa do wiosny. Podczas show hologram piosenkarki "wykona" największe przeboje gwiazdy. Na liście koncertów nie ma żadnego polskiego miasta, jednak nie jest ona jeszcze zamknięta i może się to zmienić.

Zobacz też: Led Zeppelin wróci do koncertowania z hologramem Johna Bonhama? Tego chciałby jego syn 

Tagi: Rock News