07.11.2019 15:50

"Wicked Game" Chrisa Isaaka na 1. miejscu Billboardu dzięki coverowi z "The Voice"

Dzięki wykonaniu jednej z uczestniczek programu "The Voice" hit "Wicked Game" Chrisa Isaaka po raz pierwszy znalazł się na 1. miejscu Billboardu.

Chris Isaak
foto: East News

Moda na programy typu talent show nie mija. Nic dziwnego. Okazuje się, że za pośrednictwem telewizji można znaleźć naprawdę wyjątkowe talenty, a osoby, które decydują się na ocenę jurorów przed kamerami, często zostają aktywnymi muzykami z rosnącym błyskawicznie gronem fanów. Idealnym przykładem takiego obrotu spraw może być kariera Dawida Podsiadły czy Krzysztofa Zalewskiego, którzy dali się poznać polskiej publice właśnie dzięki talent showom. 

Chris Isaak: "Wicked Game" na 1. miejscu Billboardu

Talent show to też miejsce, gdzie często odświeża się aktualne hity lub przypomina przeboje sprzed lat. Dzięki nowym interpretacjom muzyka nabiera nowego życia, a bardziej ciekawscy widzowie szukają źródła nieznanych wcześniej kompozycji. Stało się tak po jednym z ostatnich odcinków The Voice, gdzie wystąpiła Cali Wilson. Wokalistka zaśpiewała hit "Wicked Game" z repertuaru Chrisa Isaaka. 

Queen
Queen
Przeczytaj także Roksana Węgiel wykonała przebój grupy Queen [WIDEO]

Kompozycja została wydana w 1989 roku na albumie "Heart Shaped World". W marcu 2 lata później utwór dotarł do 6. miejsca na liście Billboard Hot 100. Za sprawą wykonania Wilson, przebój powrócił do prestiżowego zestawienia. Klasyk z repertuaru Chrisa Isaaka po emisji programu znalazł się na szczycie Rock Digital Song Sales. 

Zobacz też: Polska Whitney Houston? 17-latka zrobiła furorę w talent show [WIDEO]

Tagi: Rock News