10.07.2017 13:53

Widownia Coldplay uniosła fana na wózku prosto na scenę

Muzyka Coldplay nie uznaje żadnych barier. Podczas koncertu zespołu w Dublinie publiczność uniosła na rękach niepełnosprawnego fana na scenę, gdzie miał okazję wystąpić razem z wokalistą Chrisem Martinem.

Widownia Coldplay uniosła fana na wózku prosto na scenę
foto: kadr z wideo

W dzisiejszych czasach niepełnosprawność nie stanowi już przeszkody w uczestnictwie w rockowych koncertach. Organizatorzy imprez mają obowiązek przystosowywać je do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Okazuje się, że niepełnosprawni fani rocka mogą nawet brać udział w koncertowym crowd surfingu. Przekonał się o tym mieszkaniec Dublina, który znalazł się na występie Coldplay w swoim mieście 8 lipca 2017.

Podczas imprezy w Croke Park w stolicy Irlandii 29-letni Rob został poniesiony w swoim wózku inwalidzkim nad głowami rozentuzjazmowanych fanów zespołu Chrisa Martina. Wokalista zauważył ten niezwykły widok i zwrócił się bezpośrednio do niepełnosprawnego fana. Kiedy Rob „dopłynął” do sceny, lider Coldplay pomógł mu dostać się na nią. Wspólnie wykonali fragment folkowej ballady o Dublinie – Martin zaśpiewał i zagrał na gitarze, a fan akompaniował mu na harmonijce ustnej. Rob został nagrodzony za odwagę żywiołową owacją 75 tysięcy irlandzkich widzów. Zobaczcie ten niezwykły występ:

Coldplay promuje obecnie trasą koncertową swój siódmy studyjny album, „A Head Full Of Dreams” z 2015 roku. Jednym z jej przystanków była Warszawa, gdzie Anglicy zagrali 18 czerwca 2017. 2 czerwca 2017 dyskografię grupy uzupełniła EP-ka „Kaleidoscope” z utworem „Hypnotised”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Coldplay