29.09.2015 07:51

Więcej o solowej płycie Kurta Cobaina

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących pośmiertnej solowej płyty Kurta Cobaina. Co znajdziemy na nowym albumie nieżyjącego lidera Nirvany?

Więcej o solowej płycie Kurta Cobaina
foto: Andre Csillag / Rex Features / East News

Krążek należy traktować jako ścieżkę dźwiękową do filmu „Montage Of Heck” w reżyserii Bretta Morgena. „Kurt Cobain – Montage of Heck: The Home Recordings” ujrzy światło dzienne 13 listopada 2015 roku, nie zaś jak informowano wcześniej 6 listopada. Z kolei zaledwie tydzień później będzie można kupić 7-calowy winyl z coverem utworu „And I Love Her” z repertuaru The Beatles w wykonaniu legendy grunge'u.

Na nowym wydawnictwie oprócz kompozycji znanych z filmu Morgena dostaniemy dodatkowe utwory stworzone przez Cobaina, „audio montaże”, a nawet skecz komediowy w wykonaniu Kurta. „Kurt Cobain – Montage of Heck: The Home Recordings” będzie można zdobyć w formacie CD z 13 utworami, albo w wersji deluxe na podwójnym winylu z 31 numerami. Całość będzie też dostępna w formacie cyfrowym.

Selekcji utworów dokonał sam reżyser „przesiewając godzina po godzinie osobiste archiwum lidera Nirvany”.

"

To sprawiało, że czułem się jakbym siedział w salonie Kurta popołudniami i obserwował jak tworzy. "

Kawałki na płycie to podróż przez muzyczny rozwój Kurta Cobaina. To przebieżka po różnych formach - od krótkich nagrań demo, przez eksperymentalne nagrania, po wczesne wersje numerów i tekstów, które ostatecznie znamy z krążków Nirvany.

"

To po prostu Kurt sam na sam z gitarą. Nie są to gotowe utwory, ale należą do tych niezwykłych i myślę, że stanowią ogromny wgląd w twórczy proces tego muzyka. Moim zdaniem pomogą one zrozumieć Kurta zarówno jako człowieka, jak i artystę. "

Tej premierze będzie też towarzyszyć wejście na amerykański rynek filmu „Montage Of Heck” na DVD i Blu-ray. Oprócz standardowej edycji stworzona zostanie też ta rozszerzona, na której znajdzie się 48 minut dodatkowych wywiadów, soundtrack składający się z 31 kompozycji na płycie oraz na kasecie, 160-stronicowa książka ze spisanymi rozmowami, plakat filmu, zakładkę i pocztówki.

Zamierzacie sobie sprawić „Kurt Cobain – Montage of Heck: The Home Recordings”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Kurt Cobain