23.01.2020 13:45

Netflix w końcu udostępnił "Grosza daj wiedźminowi" na Spotify. Kiedy premiera całego soundtracku?

"Grosza daj wiedźminowi" wreszcie na Spotify! Netflix postanowił udostępnić słynny utwór z serialu "Wiedźmin". Fani czekali na ten moment od premiery hitu.

Wiedźmin
foto: kadr z serialu Wiedźmin

Serial "Wiedźmin" zadebiutował na Netfliksie 19 grudnia 2019 roku. Od tego momentu wierni widzowie adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego czekali, aż będą mogli posłuchać soundtracku stworzonego przez Sonyę Belousovą i Gionę Ostinelli. W końcu się doczekali, chociaż na razie dostępny jest tylko przebój "Grosza daj wiedźminowi".

"Wiedźmin" - "Grosza daj wiedźminowi" na Spotify

Piosenka wykonywana przez serialowego Jaskra (Joey Batey) stała się międzynarodowym hitem. Doczekała się już tak wielu wersji, że trudno je zliczyć - zarówno parodii, jak i rozmaitych poważnych wariacji utworu na temat Gerlata z Rivii.

Grosza daj Wiedźmonowi
Grosza daj Wiedźmonowi
Przeczytaj także „Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO]

"Wiedźmina" chwalono (i karcono) za różne aspekty - zwroty akcji, obsadę, scenariusz czy podejście do pewnych literackich pomysłów Sapkowskiego. Jednak jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, widzowie są zgodni - to absolutne złoto, a utwór "Grosza daj wiedźminowi" jest prawdziwym diamentem. Fani "Wiedźmina" byli jednak sfrustrowani, że nie mogą posłuchać piosenki za pośrednictwem platform muzycznych pokroju Spotify. Na szczęście już nie muszą się denerwować.

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi"

Na oficjalnym Twitterze "Wiedźmina" pojawiła się radosna informacja. Już niedługo miłośnicy przygód Białego Wilka będą mogli posłuchać całego soundtracku z serialu Netfliksa.

"

Kiedy z barda ust

wybrzmiała chwytliwa piosenka

Wciąż pytaliście nas

Czy długo będziecie czekać*

(*tłum. własne)

The Witcher Soundtrack Vol. 1 zadebiutuje wszędzie 24 stycznia 2020 roku. "

Zabawnego tweeta opatrzono plakatem przedstawiającym Jaskra otoczonego nutami. Na szczecie dla wszystkich wyczekujących miłośników muzyki z "Wiedźmina" mamy dobrą wiadomość. Chociaż cały soundtrack zadebiutuje dopiero w przedostatni piątek stycznia 2020 roku, piosenka "Grosza daj wiedźminowi" trafiła na Spotify dwa dni wcześniej.

Jaskier
Jaskier
Przeczytaj także „Grosza daj Wiedźminowi” w Beat Saber. Przebój podbił najpopularniejszą grę VR [WIDEO]

To nie jedyne miejsce, w którym można legalnie posłuchać utworu. Jest również dostępny na iTunes, gdzie w przedsprzedaży jest dostępny cały album za jedyne 29,99 złotych. Jak widać, żeby posłuchać sobie muzyki z "Wiedźmina" trzeba dać niejednego grosza, ale na pewno znajdą się osoby, które skorzystają z oferty usługi Apple.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Utwór "Grosza daj wiedźminowi" doczekał się hip-hopowej wersji. Jak brzmi piosenka z serialu Netfliksa?

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Przed twórcami drugiego sezonu serialu stoi nie lada wyzwanie. Nie tylko będą musieli przebić swoje osiągnięcia w dziedzinie języka filmu, ale również, jeśli chodzi o muzykę. Czy drugi sezon przyniesie nam następcę "Grosza daj wiedźminowi"? O tym przekonamy się za jakiś czas.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - aktor grający Jaskra też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi"

Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Poznaliśmy szczegóły fabularne 2. sezonu "Wiedźmina". Fani będą zadowoleni

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Tagi: Rock News Wiedźmin Netflix Spotify