„Wiedźmin”: ścieżka dźwiękowa z serialu w TOP10 albumów w każdym kraju na świecie
27.01.2020 10:47
„Wiedźmin”: ścieżka dźwiękowa z serialu w TOP10 albumów w każdym kraju na świecie Fot. materiały prasowe Netfliksa

24 stycznia 2020, miesiąc po premierze serialu „Wiedźmin” na Netfliksie, do sprzedaży trafiła wreszcie ścieżka dźwiękowa z hitem „Toss a Coin to You Witcher”. Album z miejsca stał się hitem.

„Grosza daj wiedźminowi” to utwór bardzo niebezpieczny. Wystarczy raz go usłyszeć, żeby nie móc wybić go sobie z głowy i świadomie lub nieświadomie nucić.

„Wiedźmin” przy tym nie wybiera; melodią śpiewaną przez Jaskra zarazić mogą się dosłownie wszyscy. Na przykład Elon Musk.

Przeczytaj także

Netflix chwali się, że „Wiedźmin” stał się najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu. Równie ważna jest ścieżka dźwiękowa, na którą składa się 55 utworów. Muzyka filmowa ma swoich fanów, nikt nie spodziewał się jednak, że soundtrack z „Witchera” będzie się cieszył aż taką popularnością, pozostawiając w pokonanym polu wielu uznanych artystów.

Ścieżka dźwiękowa z „Wiedźmina” w TOP10 sprzedaży płyt w każdym kraju

Wiadomość o niesamowitym sukcesie muzyki do „Wiedźmina” została przekazana przez Sonyę Belousovą, współkompozytorkę utworów na ścieżce dźwiękowej.

W zestawieniu najlepiej sprzedających się albumów muzycznych na Amazonie ścieżka dźwiękowa z „Wiedźmina” jest na drugim miejscu, ustępując tylko nowej płycie Eminema.

W statystykach iTunes album z „Wiedźmina” uplasował się na 4. miejscu, za nagraniami Eminema, Breaking Benjamin i Chase Rice.

„Grosza daj wiedźminowi” doczekał się wielu coverów. Jeden z nich pozwala posłuchać kompozycji po śląsku.

Zobacz także: „Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.