27.01.2020 10:47

„Wiedźmin”: ścieżka dźwiękowa z serialu w TOP10 albumów w każdym kraju na świecie

24 stycznia 2020, miesiąc po premierze serialu „Wiedźmin” na Netfliksie, do sprzedaży trafiła wreszcie ścieżka dźwiękowa z hitem „Toss a Coin to You Witcher”. Album z miejsca stał się hitem.

Jaskier
foto: materiały prasowe Netfliksa

„Grosza daj wiedźminowi” to utwór bardzo niebezpieczny. Wystarczy raz go usłyszeć, żeby nie móc wybić go sobie z głowy i świadomie lub nieświadomie nucić.

„Wiedźmin” przy tym nie wybiera; melodią śpiewaną przez Jaskra zarazić mogą się dosłownie wszyscy. Na przykład Elon Musk.

Elon Musk
Elon Musk
Przeczytaj także Elon Musk też nie może przestać nucić "Grosza daj wiedźminowi"

Netflix chwali się, że „Wiedźmin” stał się najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu. Równie ważna jest ścieżka dźwiękowa, na którą składa się 55 utworów. Muzyka filmowa ma swoich fanów, nikt nie spodziewał się jednak, że soundtrack z „Witchera” będzie się cieszył aż taką popularnością, pozostawiając w pokonanym polu wielu uznanych artystów.

Ścieżka dźwiękowa z „Wiedźmina” w TOP10 sprzedaży płyt w każdym kraju

Wiadomość o niesamowitym sukcesie muzyki do „Wiedźmina” została przekazana przez Sonyę Belousovą, współkompozytorkę utworów na ścieżce dźwiękowej.

W zestawieniu najlepiej sprzedających się albumów muzycznych na Amazonie ścieżka dźwiękowa z „Wiedźmina” jest na drugim miejscu, ustępując tylko nowej płycie Eminema.

W statystykach iTunes album z „Wiedźmina” uplasował się na 4. miejscu, za nagraniami Eminema, Breaking Benjamin i Chase Rice.

„Grosza daj wiedźminowi” doczekał się wielu coverów. Jeden z nich pozwala posłuchać kompozycji po śląsku.

Zobacz także: „Grosza daj Wiedźminowi” po śląsku. „Rozdu*ili mie lutnię” [WIDEO] 

Jak często nucicie "Grosza daj wiedźminowi"?

Tagi: Rock News