Wielki powrót Genesis. Muzycy ruszą w trasę po raz pierwszy od 13 lat

04.03.2020 11:47
Genesis|undefined Fot. EAST NEWS

Plotki o powrocie Genesis się potwierdziły. 13 lat po ostatnim wspólnym występie, rockowa legenda ogłosiła trasę koncertową.

Plotki o wielkim powrocie rockowej grupy Genesis krążyły już od lat. Nasiliły się, kiedy Phil Collins i Mike Rutherford pojawili się razem na scenie w Berlinie w czerwcu 2019 roku. Wówczas muzycy niechętnie mówili o swoich wspólnych planach, a wokalista skwitował pogłoski stwierdzeniem, że jest przyjacielem Rutherforda, dlatego nie wiadomo, co może się wydarzyć.

Genesis powraca. Muzycy po 13 latach ruszą w trasę

A wydarzyło się to, na co czekali wszyscy fani Genesis. Muzycy pojawili się w programie śniadaniowej i poinformowali o powrocie zespołu na scenę. W skład grupy wejdzie Mike Rutherford, Tony Banks i Phil Collins. Jak donosi BBC, ekipę koncertową wielkiej trójki zasili Daryl Stuermer na gitarze i basie oraz syn Phila, Nick Collins, który zasiądzie za perkusją.

Przeczytaj także

Phil wyznał, że ze względu na swoje problemy ze zdrowiem może nie dać rady zagrać na całej trasie. Obiecał fanom, że postara się usiąść za garami podczas kilku kawałków na koncertach, jednak pałeczki odda synowi, który gra w podobnym do niego stylu.

Na trasie Last Domino nie pojawi się natomiast Peter Gabriel, współtwórca Genesis, który opuścił szeregi zespołu w 1975 roku.

Na oficjalnym Instagramie Genesis pojawiło się już zdjęcie muzyków podpisane znaczącym zdaniem "A potem pozostało ich trzech".

Trasa koncertowa obejmie jedynie Wielką Brytanię i rozpocznie się w połowie listopada 2020 roku. Muzycy będą występowali na żywo przez miesiąc.

Zobacz też: Phil Collins: Jestem otwarty na reaktywację Genesis, ale z moim synem na perkusji 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.