10.07.2015 11:56

Wielki powrót Sum 41!

Nagrywają nową płytę, koncertują i przede wszystkim, wracają do formy. Sprawdźcie, co Deryck Whibley, Jason McCaslin i Tom Thacker przygotowali dla fanów!

Wielki powrót Sum 41!
foto: kadr z wideo

Panowie z Sum 41 powracają w wielkim stylu. Ich nową płytę, która już niedługo trafi na sklepowe półki, można zamawiać w pre-orderze na platformie crowdfundingowej PledgeMusic. Pojawiło się tam oświadczenie zespołu.

"

Nie ma słów, które opisałyby to, jak dobrze jest wrócić. Niech muzyka zrobi to za nas. To było dla nas kilka szalonych lat, dobrych i złych. Po tej, jak się okazuje potrzebnej nam przerwie, Sum 41 powraca silniejszy i bardziej podekscytowany niż kiedykolwiek . Przyszedł czas na nagranie kur***** dobrej płyty! "

Sum 41 dodał, że jest naprawdę dumny z nowych piosenek i chce już podzielić się nimi ze światem. Zespół podziękował też fanom za wsparcie.

"

To błogosławieństwo. Kochamy Was za to i nie możemy się doczekać, żeby wrócić do Waszego kraju, miasta, miasteczka, a nawet ogródka, żeby zrobić rockowe show. Widzimy się niedługo. "

Deryck Whibley, Jason McCaslin i Tom Thacker stworzyli też specjalny film, z którego dowiadujemy się, że zespół po ostatniej trasie koncertowej nie wiedział, co dalej robić. Sprawdźcie, co powiedział lider Sum 41.

"

Nie wiedziałem zupełnie, co robić ani kiedy chcę zacząć nagrywać nową płytę. Miałem poczucie, że jestem w tej kapeli ponad 20 lat i chyba nie wiem już, co chcę przekazać fanom. Teraz mam coś do powiedzenia i wiem, że jestem gotowy. "

Po tym, jak wydali swój ostatni krążek, o Sum 41 było głośno ze względu na alkoholową chorobę wokalisty. Przypomnijmy, że Deryck Whibley w 2014 roku o mały włos nie umarł, kiedy jego nerki i wątroba zaczęły odmawiać posłuszeństwa. Muzyk przez jakiś czas znajdował się w śpiączce. Później długie miesiące spędził przykuty do szpitalnego łóżka. 

Deryck Whibley zapewnia, że czuje się lepiej niż kiedykolwiek. Muzyk jakiś czas temu pojawił się nawet na scenie w klubie Observatory w Kalifornii. Razem z grupą The Happiness Machines zaśpiewał najbardziej znane kawałki Sum 41.

To nie koniec koncertowych planów artysty. Przypomnijmy, że Sum 41 ma zagrać na rozdaniu nagród Journeys Alternative Press Music Awards, które odbędzie się 22 lipca 2015 roku w Cleveland, Ohio.

Czekacie na ich nową płytę?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Sum 41