18.01.2018 16:46

Wielki test z polskiej muzyki rozrywkowej. Jakie pytania padły w telewizyjnym show?

Niektóre pytania były naprawdę trudne, zresztą przekonajcie się sami!

Wielki test z polskiej muzyki rozrywkowej. Jakie pytania padły w telewizyjnym show?
foto: kadr z wideo

W TVP 1 pojawił nowy program rozrywkowy „Wielki test”, który co tydzień porusza inne zagadnienia. 17 stycznia 2018 został wyemitowany kolejny odcinek, tym razem poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej. Gospodarzami był Przemysław Babiarz i w programie „Wielki test. Polska muzyka rozrywkowa” zobaczyliśmy m.in. Wojciecha Cugowskiego, Stana Borysa, Krystynę Prońko czy Izabelę Trojanowską.

W programie pojawił się również Marek Sierocki, który opowiedział o artystach pochodzących z różnych epok. Pierwsza runda była naprawdę prosta, a uczestnicy mieli do wyboru dwie odpowiedzi. Zapytano między innymi o to, kto stworzył przeboje „Przeżyj to sam”, Szklana Pogoda czy Taniec pingwina na szkle i gracze bez problemu odgadli, że są to utwory Lombardu.

Jednak z każdą kolejną rundą było coraz trudniej i uczestnicy mieli niezły orzech do zgryzienia, bo pytania wcale nie były takie proste, chociaż do wyboru były 3 odpowiedzi.

Takie pytania padły w 4. rundzie:

"

„Miałem 16 lat, podróżowałem autostopem, żyłam z dnia na dzień - która z gwiazd swe późniejsze imię sceniczne wymyśliła podczas wyjazdu na zlot do Mielna?” "

Prawidłową odpowiedź była Kora.

"

Jakie hasło wylansował zespół Niebiesko-Czarni, w którym występował m.in. Czesław Niemen? "

Trzeba przyznać, że takie pytania naprawdę sprawiały sporo kłopotu dla uczestników. Właściwą odpowiedzią było: Polska młodzież śpiewa polskie piosenki.

W 5. rundzie było jeszcze trudniej:

"

Dlaczego pojawiając się publicznie Hanka Ordonówna nosiła zazwyczaj przechylony kapelusz? "

Uczestnicy mieli do wyboru takie odpowiedzi, jak ukrywanie blizny, naśladowanie stylu gwiazd Hollywood, czy pogląd, że ma jeden profil brzydszy. Właściwą odpowiedzią był pierwszy wariant.

Również kolejne pytanie dotyczące polskich wokalistek było dosyć skomplikowane:

"

Edyta Górniak uczęszczała do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego, a Irena Santor do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Przemysłu: "

Ciężkiego, Skórzanego czy Szklarskiego? Okazało się, że dobrą odpowiedzią jest ostatnia. W finale natomiast zapytano o Agnieszkę Osiecką i gracze polegli na tym pytaniu:

"

Agnieszka Osiecka napisała około 2000 piosenek, ale przez pewien czas związana była także z inną dziedziną artystyczną. Jaką? "

Większość oczywiście kojarzy Osiecką jako autorkę tekstów piosenek i wierszy, jednak jak się okazało poetka zajmowała się również reżyserią filmową. Program wygrali Magda Steczkowska i Stanisław Karpiel-Bułecka.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News