Wiemy, kto jest najlepiej zarabiającym muzykiem mijającej dekady
30.12.2019 10:59
Wiemy, kto jest najlepiej zarabiającym muzykiem mijającej dekady Fot. shutterstock.com

Magazyn "Forbes" opublikował zestawienie najlepiej zarabiających muzyków przez ostatnie 10 lat. Znalazły się w nim gwiazdy rocka?

Forbes co roku analizuje zarobki najpopularniejszych muzyków i publikuje setkę najbardziej dochodowych artystów. Tym razem magazyn zaprezentował listę twórców muzycznych z najgrubszymi portfelami ostatniej dekady. Zestawienie powstaje na podstawie analiz tras koncertowych i sprzedaży muzyki na nośnikach fizycznych i w streamingu. Dodatkowo dziennikarze przeprowadzili szereg rozmów z samymi gwiazdami, ich agentami oraz menedżerami. Opublikowane zarobki muzyków nie uwzględniają kosztów utrzymania czy podatków. 

Kto jest najlepiej zarabiającym muzykiem dekady?

Lista obejmuje wyłącznie żyjących muzyków. Gdyby policzono również dochody gwiazd, które odeszły, na pierwszym miejscu znalazłby się Michael Jackson z wynikiem 2,37 miliarda dolarów.  

Jak się okazuje, pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających muzyków dekady jest bardzo zróżnicowana. Pierwsze miejsce należy do rapera Dra Dre, który nie wydał nowego albumu od 2015 roku. Muzyk zarabia głównie na sygnowanym sprzęcie muzycznym. Na liście nie zabrakło rockowych artystów. Na 4. miejscu widzimy U2 z 675 milionami dolarów dochodu, dwa oczka dalej pojawił się Elton John, a 8. miejsce zajął Beatles - Paul McCartney.

Przeczytaj także

Najlepiej zarabiający muzycy dekady 2010-2020:

  1. Dr. Dre (950 milionów dolarów)
  2. Taylor Swift (825 milionów dolarów)
  3. Beyoncé (685 milionów dolarów)
  4. U2 (675 milionów dolarów)
  5. Diddy (605 milionów dolarów)
  6. Elton John (565 milionów dolarów)
  7. Jay-Z (560 milionów dolarów)
  8. Paul McCartney (535 milionów dolarów)
  9. Katy Perry (530 milionów dolarów)
  10. Lady Gaga (500 milionów dolarów)

Zobacz też: Polski zespół wydał najlepszy metalowy album dekady. Tak twierdzi amerykański portal 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.