10.04.2018 11:45

Wiemy, co oznaczało tajemnicze odliczanie System Of A Down w mediach społecznościowych

System Of A Down zaprosił fanów do zabawy w detektywów. Wreszcie poznaliśmy znaczenie zagadkowych postów na Facebooku i Instagramie.

Wiemy, co oznaczało tajemnicze odliczanie System Of A Down w mediach społecznościowych
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Fani System Of A Down mają prawo być głodni nowej muzyki swoich ulubieńców. Ostatnie studyjne albumy zespołu z Kalifornii, „Mezmerize” i „Hypnotize” ukazały się w 2005 roku, czyli 13 lat temu. Na nową płytę SOAD czekamy więc dłużej, niż na nowy album Toola.

Fakt, przez kilka lat zespół był w zawieszeniu, ale od reaktywacji w 2010 roku jego wielbiciele wciąż mają nadzieję, że muzycy ormiańskiego pochodzenia znów spotkają się w studiu i stworzą coś nowego. Tym bardziej, że niektóre wypowiedzi Johna Dolmayana i Shavo Odadjiana zdawały się sugerować, że zespół pracuje nad nowym materiałem.

Apetyty zostały rozbudzone, gdy 6 kwietnia 2018 na oficjalnych profilach SOAD na Facebooku i Instagramie pojawiły się tajemnicze grafiki, opatrzone hasztagami. Z każdym dniem na grafice, przedstawiającej idylliczny plażowy obrazek w stylu lat 50. pojawiały się nowe elementy – samoloty, bomby, miny, wreszcie grzyb nuklearny. Dodawano także kolejne hasztagi, takie jak #systemofadown, #soad2018 i #letsdothis (zróbmy to). Każdy post był ze sobą powiązany „odliczaniem” – post z 6 kwietnia miał w opisie słowo „THREE” (trzy), w postach z kolejnych dni pojawiały się odpowiednio „TWO” i „ONE”.

Dzień zero nastał 9 kwietnia 2018. Niestety, nie chodziło o nową płytę. System Of A Down ogłosił, że będzie headlinerem festiwalu Aftershock w Sacramento w październiku 2018. Zapowiedział też na październik tego roku kilka innych koncertów w zachodniej części USA. W San Bernardino grupa będzie gwiazdą imprezy, na której wystąpią też m.in. Incubus, At The Drive In i Clutch, a w Phoenix, San Diego i Las Vegas zagra z At The Drive-In i Skeleton Witch.

Miejmy nadzieję, że trasa koncertowa po Zachodzie Stanów będzie przynajmniej rozgrzewką przed światowym tournee. Kto wie, może amerykańska publiczność usłyszy na niej któryś z zapowiadanych przez Johna 15 nowych kawałków SOAD?

Maciej Koprowicz
Tagi: System of a Down Rock News