15.02.2019 11:04

Wiemy, ile zarobiła Metallica podczas WorldWired Tour. Zespół sprzedał przeszło 1,5 miliona biletów

Metallica to jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Zainteresowanie ich koncertami nie spada. Ile grupa zarobiła podczas ostatniej trasy?

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Metallica nie może narzekać na swoje zarobki. Grupa od lat wyprzedaje stadiony, a fani na całym świecie odliczają z niecierpliwością do kolejnego koncertu swoich idoli. Jednak formacja stara się pamiętać też o tych, którzy nie mieli tyle szczęścia. Metallica założyła własną fundację, która pomaga najbardziej potrzebującym. Muzycy grają charytatywne koncerty, a nawet wydali limitowaną edycję winyli- dochód z ich sprzedaży również trafi do organizacji All Within My Hands.

The Rolling Stones
The Rolling Stones
Przeczytaj także Najbardziej dochodowe koncerty w Polsce w 2018 roku

Ile zarobiła Metallica podczas WorldWired Tour?

Jak donosi magazyn Billboard, trasa WorldWired, która rozpoczęła się w 2016 roku, przekroczyła już 150 milionów dolarów zysku. Ostatnia przeliczona i odnotwana wartość koncertów Metalliki to 155,9 miliona dolarów. Do tej pory bilety na występy zespołu podczas tournee sprzedały się w zawrotnej ilości 1 554 470 sztuk na całym świecie. Jednak to nie jest ostatnie słowo grupy, Metallice zostało jeszcze do zagrania w ramach WorldWired Tour kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych. Potem formacja rusza do Europy. 

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Grupa Metallica pojawi się w Polsce w ramach trasy WorldWired Tour 21 sierpnia 2019 roku. Koncert odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Oprócz liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu, na imprezie zagra także zespół Ghost oraz Bokassa. 

Sprawdź: >>Największe koncerty wszech czasów. Do kogo należy rekord?<< 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica