Wiemy, jak będzie wyglądał pamiątkowy plakat z koncertu Metalliki w Polsce

20.08.2019 13:16
Wiemy, jak będzie wyglądał pamiątkowy plakat z koncertu Metalliki w Polsce Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Grupa Metallica przygotowała specjalny plakat na koncert w Warszawie. Grafika nawiązuje do polskiej historii. 

Grupa Metallica to nie tylko jeden z najważniejszych metalowych zespołów w historii muzyki, ale też ogromna firma. Muzycy zarabiają wielkie sumy pieniędzy w bardzo szybkim czasie, jednak chętnie dzielą się swoim majątkiem. Artyści założyli fundację, często przekazują swoje rzeczy na aukcje charytatywne, a podczas trasy WorldWired w niemal każdym mieście, które odwiedzają, wypisują różnym organizacjom czeki na spore kwoty 

Metallica: Tak będzie wyglądał plakat z koncertu w Polsce

Zespół oferuje fanom regularne koncerty i wydawnictwa na najwyższym poziomie. Również sklep z merchem kapeli pęka w szwach. Muzycy współpracują z firmą Probity, która specjalizuje się w tworzeniu muzycznych gadżetów, które produkuje między innymi dla Red Hot Chilli Peppers, Roberta Planta, Bryana Adamsa czy Led Zeppelin. 

Muzycy Metalliki zdecydowali, że podczas trwającej trasy dodatkowo spersonalizują plakaty dostępne do kupienia na ich koncertach. Mieszkaniec niemal każdego kraju, w którym pojawiają się artyści, ma możliwość zakupu plakatu, który nawiązuje do historii lub kultury jego państwa. Specjalna grafika powstała także w związku z koncertem Metalliki na Stadionie Narodowym.

Na plakacie widzimy husarza na koniu w wersji zombie. Plakat nawiązuje zatem do historii polski. Oprócz tego tuż pod kopytami wierzchowca rosną maki, które możemy znaleźć na terenie całego naszego kraju. 

Jak czytamy w poście Probity na Instagramie, limitowane plakaty będą dostępne do kupienia podczas koncertu Metalliki w Polsce. Być może trafią one również na stronę sklepu kapeli, podobnie jak projekty z innych państw. Koszt grafiki, biorąc pod uwagę cennik z metallica.probitymerch.com, to około 160 złotych.

Metallica w Polsce

Metallica zagra w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku. Zespół pojawi się w naszym kraju w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired. Muzycy wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie, Na scenie zobaczymy także grupę Ghost i Bokassa.

Zobacz też: Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające"

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.