09.03.2019 09:46

Wiemy, jaki utwór zaprezentuje polska Tulia na Eurowizji w Izraelu

Polskim reprezentantem na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 została grupa Tulia. Folkowa formacja wykona podczas konkursu swój autorski utwór w odnowionej wersji.

Tulia
foto: kadr z wideo

Eurowizja 2019 budzi sporo kontrowersji. Z międzynarodowego konkursu ostatecznie wycofała się Ukraina. W kraju uznano, że rywalizacja nabrała zbyt politycznego wymiaru, dlatego żaden ukraiński reprezentant nie pojawi się w Izraelu. Z kolei występ indrustialnej grupy z Islandii, która reprezentuje antykapitalistyczne poglądy, może okazać się politycznym protestem

Tulia, Eurowizja 2019
Tulia, Eurowizja 2019
Przeczytaj także Tulia: Kim jest zespół, który będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2019, który coverował Metallicę i Dawida Podsiadłę?

Podczas konkursu Polskę będzie reprezentował zespół Tulia, wybrany przez Komisję Telewizji Polskiej. Folkowa grupa zasłynęła nietypowymi coverami. Artystki zaprezentowały swoje interpretacje utworów znanych muzyków z Polski czy zagranicy. Panie przerobiły na folkowy klimat między innymi utwór "Nieznajomy" Dawida Podsiadły czy też "Enjoy The Silence" Depeche Mode.

Eurowizja 2019. Tulia - Pali się (Fire of Love)

Chociaż bukmacherzy nie dają Tulii żadnych szans w rywalizacji podczas Eurowizji 2019, to grupa intensywnie przygotowuje się do konkursu. Artystki wybrały już utwór, który zaprezentują w Izraelu. Jak już wcześniej się domyślano będzie to kompozycja "Pali się" zainspirowana filmem "Zimna Wojna". Jednak kawałek został zmodyfikowany, a podczas występu w Izraelu usłyszymy go w nieznanej dotąd wersji.

Tulia na Eurowizji 2019 zaprezentuje utwór "Pali się (Fire of Love)" w dwujęzycznej wersji. Dziewczyny wykonają go po polsku i angielsku, żeby przekaz mogło zrozumieć jak najwięcej słuchaczy. Czy to zwiększy nasze szanse na wygraną w konkursie? 

Zobacz też: >>Zespół Tulia zaśpiewał „Nothing Else Matters” Metalliki<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Eurowizja Tulia