Wiemy, jaki utwór zaprezentuje polska Tulia na Eurowizji w Izraelu

Joanna Chojnacka
09.03.2019 09:46
Wiemy, jaki utwór zaprezentuje polska Tulia na Eurowizji w Izraelu Fot. kadr z wideo

Polskim reprezentantem na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 została grupa Tulia. Folkowa formacja wykona podczas konkursu swój autorski utwór w odnowionej wersji.

Eurowizja 2019 budzi sporo kontrowersji. Z międzynarodowego konkursu ostatecznie wycofała się Ukraina. W kraju uznano, że rywalizacja nabrała zbyt politycznego wymiaru, dlatego żaden ukraiński reprezentant nie pojawi się w Izraelu. Z kolei występ indrustialnej grupy z Islandii, która reprezentuje antykapitalistyczne poglądy, może okazać się politycznym protestem

Przeczytaj także

Podczas konkursu Polskę będzie reprezentował zespół Tulia, wybrany przez Komisję Telewizji Polskiej. Folkowa grupa zasłynęła nietypowymi coverami. Artystki zaprezentowały swoje interpretacje utworów znanych muzyków z Polski czy zagranicy. Panie przerobiły na folkowy klimat między innymi utwór "Nieznajomy" Dawida Podsiadły czy też "Enjoy The Silence" Depeche Mode.

Eurowizja 2019. Tulia - Pali się (Fire of Love)

Chociaż bukmacherzy nie dają Tulii żadnych szans w rywalizacji podczas Eurowizji 2019, to grupa intensywnie przygotowuje się do konkursu. Artystki wybrały już utwór, który zaprezentują w Izraelu. Jak już wcześniej się domyślano będzie to kompozycja "Pali się" zainspirowana filmem "Zimna Wojna". Jednak kawałek został zmodyfikowany, a podczas występu w Izraelu usłyszymy go w nieznanej dotąd wersji.

Tulia na Eurowizji 2019 zaprezentuje utwór "Pali się (Fire of Love)" w dwujęzycznej wersji. Dziewczyny wykonają go po polsku i angielsku, żeby przekaz mogło zrozumieć jak najwięcej słuchaczy. Czy to zwiększy nasze szanse na wygraną w konkursie? 

Zobacz też: >>Zespół Tulia zaśpiewał „Nothing Else Matters” Metalliki<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.