16.03.2018 11:37

Wiemy, kiedy Nine Inch Nails wyda kolejną EP-kę

Przy okazji jednego z wywiadów Trent Reznor zdradził, kiedy należy się spodziewać nowego wydawnictwa.

Trent Reznor z Nine Inch Nails
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

W końcu dowiedzieliśmy się, kiedy pojawi się trzecia zapowiadana wcześniej EP-ka w ramach trylogii Nine Inch Nails. Pierwszy minialbum „Not The Actual Events” ukazał się jeszcze w grudniu 2016, a  kawałek „She’s Gone Away” został wykonany przez zespół w jednym z odcinków „Twin Peaks”. Nie obyło się bez zaskoczeń, bo EP-kę można było zamówić wraz z tajemniczym dodatkiem, który brudził dłonie czarnym proszkiem.

Natomiast drugi minialbum zatytułowany „Add Violence” został opublikowany 21 lipca 2017. Pierwszym utworem udostępnionym z tej EP-ki był numer „Less Than”, następnie poznaliśmy „This Isn’t The Place”.

Nowa EP-ka od Nine Inch Nails

Podczas wywiadu dla BBC Radio 6 dotyczącym występu Nine Inch Nails na Meltdown Festival w Londynie, który odbędzie się 15 czerwca 2018 roku, Trent Reznor zdradził ciekawą rzecz:

"

Zaczęliśmy od konkretnego konceptu, chociaż nie mieliśmy jeszcze większości materiału. Gdy skończyliśmy „Add Violence” poczuliśmy, że to wszystko jest za mocno przewidywalne. Odnosiliśmy wrażenie, że jest to wszystko zmuszone, muzycznie i pod względem teksów. Premiera trzeciej EP-ki została opóźniona, bo musieliśmy odkryć ją na nowo. Właśnie kończymy nad nią prace i i powinna się ukazać przed koncertami. "

Czyli już wiadomo, że nowego wydawnictwa należy się spodziewać właśnie w czerwcu 2018.

Czy rock umarł?

Lider Nine Inch Nails lubi porozmawiać o wszystkim, co związane jest z muzyką. W jednym z wywiadów Trent Reznor przyznał, że współczesny rock jest nudny i w ogóle go nie porusza.

W rozmowie z magazynem Kerrang frontman wypowiedział się na temat muzyki grunge'owej z lat 90., która była bardziej wartościowa i dawała większe pole do popisu dla artysty, aniżeli współczesny rynek muzyczny. Reznor nie chce nikogo osądzać, ale niestety większość nowości ocenia negatywnie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails