13.12.2017 13:38

Wiemy, kto dołączy do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 roku

Wśród wykonawców, którzy znajdą się w muzycznym panteonie są m.in. Bon Jovi i Dire Straits.

Wiemy, kto dołączy do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 roku
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Rock And Roll Hall Of Fame to muzyczna galeria sławy w amerykańskim Cleveland, działająca od 1986 roku. Włączenie w poczet jej „lokatorów” to w świecie muzyki najwyższa nobilitacja, porównywana z filmowymi Oscarami.

Kapituła galerii corocznie nominuje kilkunastu wykonawców, zresztą nie tylko rockowych, którzy mają szansę na włączenie w jej skład. Spośród nich 900 elektorów z grona muzyków, historyków muzyki i przedstawicieli przemysłu muzycznego wybiera kilku, którzy dostąpią tego zaszczytu.

Na dołączenie do Hall Of Fame w 2018 roku szansę miało 19 nominowanych artystów. Ogłoszenie oficjalnych wyników poprzedziło głosowanie internautów – ich głosy złożyły się na 1 głos elektorski. Najwięcej fanów poparło Bon Jovi, The Moody Blues, Dire Straits, The Cars I Judas Priest.

Odkąd tylko internauci otrzymali możliwość wpływania na wybór lokatorów galerii, ich faworyt zawsze zostawał tam umieszczony. Nie inaczej stało się w tym roku. Do Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 przyjęci zostaną:

  • Bon Jovi – amerykański zespół poprockowy, dawniej hardrockowy i glammetalowy
  • The Cars – amerykański zespół nowofalowy i powerpopowy
  • Dire Straits – brytyjski zespół wykonujący klasyczny rock
  • The Moody Blues – brytyjski zespół rocka progresywnego i symfonicznego
  • Nina Simone – amerykańska wokalistka rhythm and bluesowa, jazzowa i soulowa
  • Sister Rosetta Tharpe – amerykańska wokalistka gospel, jazzowa i bluesowa.

Do galerii sławy tym razem nie udało się dostać m.in. Judas Priest, Rage Against The Machine, Depeche Mode i Radiohead. Ceremonia przyjęcia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame nowych członków odbędzie się 14 kwietnia 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Bon Jovi Dire Straits