19.11.2018 14:05

Wierni modlili się o koncert Ghost, bo "wielbiący szatana" muzycy mają zły wpływ na ich społeczność

Mieszkańcy Teksasu spotkali się specjalnie z okazji koncertu grupy Ghost. Pomodlili się za muzyków, którzy według nich wielbią szatana i szkodzą mieszkańcom.

Tobias Forge - Ghost

W piątek 16 listopada w Midland w Teksasie, grupa wiernych postanowiła pomodlić się w intencji muzyków z Ghost. Na 3 dni później zaplanowano tam koncert formacji, która według społeczności ma bardzo zły wpływ na mieszkańców.

Wierni modlili się za koncert Ghost

Głos w sprawie koncertu szwedzkiej grupy w Wagner Noël Performing Arts Center zabrał stojący na czele grupy modlitewnej pastor, Larry Long, który ma liczne pretensje do organizatorów, którzy pozwolili "wielbicielom szatana" wystąpić w Midland bez pytania mieszkańców o zdanie. Duchowny wyznał, że modlitwa była konieczna ze względu chociażby na teksty, które słyszymy na koncertach Ghost:

"

Mamy wolność wyznania w Ameryce, oznacza to, że można także być bezbożnym lub wyznawać wiarę antychrześcijańską. Nie wiem, jak możemy wpłynąć na ten koncert, ale na miłość boską nic dziwnego, że jesteśmy zaniepokojeni, bo to będzie miało bardzo zły wpływ na mieszkańców. Wierzymy, że szatan jest prawdziwy, więc gdy pojawia się zespół wielbiący diabła, martwimy się. "

Pastorowi nie podoba się także image Ghost. Duchowny twierdzi, że "papież zombie" w towarzystwie zamaskowanych, rogatych postaci w czarnych szatach to obraza kościoła i igranie z szatanem:

"

Wiele osób może powiedzieć, że przesadzamy. Jednak jestem głęboko wierzący i wiem, że prawdziwy szatan istnieje, każdy kto też w to wierzy będzie zaniepokojony takimi występami. "

Ghost zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Grupa Ghost zagra koncert także w naszym kraju. Wokalista zespołu, Tobias Forge zdradził, że nowy materiał od Ghost może pojawić się już w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami formacji, grupa przyjedzie do Polski ze świeżymi kompozycjami. Ghost zagra koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie wraz z Metalliką i frormacją Bokassa 21 sierpnia 2019 roku

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Ghost