09.08.2015 14:56

Within Temptation zapowiada następcę płyty „Hydra”

Kolejny album grupy ma być muzyczną kontynuacją tego, co mogliśmy usłyszeć na ostatnim studyjnym krążku Within Temptation. Muzycy potwierdzają, że po raz kolejny będzie symfonicznie.

Within Temptation zapowiada następcę płyty „Hydra”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeśli liczyliście na to, że zespół wróci jeszcze kiedyś do dźwięków, jakie znamy między innymi z płyt „Mother Earth” czy „Enter”, niestety musimy pogrzebać Wasze nadzieje.

Kapela po raz kolejny chce pójść w kierunku, jaki obrała nagrywając swój 6. longplay zatytułowany „Hydra”.

Będzie więc delikatniej, można nawet powiedzieć, że nieco soft-rockowo. Przede wszystkim jednak na płycie po raz kolejny usłyszymy instrumenty symfoniczne.

Efektów możemy spodziewać się już całkiem niedługo. Gitarzysta zespołu, Ruud Jolie udzielił wywiadu, w którym powiedział że Within Temptation powoli przymierza się do tego, aby wejść do studia.

"

W przeszłości zawsze mieliśmy pomysł na to, gdzie chcemy pójść, jeśli chodzi o muzykę. Przy ostatnich dwóch albumach to się zmieniło. Po prostu szliśmy na żywioł i patrzyliśmy, gdzie się znajdziemy. Tak będzie i teraz. Wstępnie chcemy, aby ta płyta była bardziej „orkiestrowa”. Zamierzamy wejść do studia po tym, jak zakończą się letnie festiwale. "

Jolie zapewnił również, że Within Temptation każdym albumem chce sprawić, aby fani zespołu byli szczęśliwi. Zespół liczy się jednak z tym, że na przestrzeni lat mógł stracić wielu sympatyków.

"

Najważniejszą rzeczą jest to, że chcemy pozostać prawdziwi. Nasz pierwszy i ostatni album  bardzo się od siebie różnią i zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu fanów mogło od nas odejść. Na szczęście zdobywamy nowych. Chcemy się po prostu muzycznie rozwijać. Nie jesteśmy grupą, która będzie się trzymać jednego gatunku. Nie chodzi o to, że to jest niedobre, ale to nie jesteśmy my. "

Przypomnijmy, że poza płytą „Hydra” w 2014 roku Within Temptation wypuścił także inne wydawnictwo. Chodzi o podwójny album koncertowy zatytułowany „Let Us Burn - Elements & Hydra Live In Concert”. Znalazł się na nim pełen zapis dwóch koncertów - jednego z 2012 i drugiego z 2014 roku.

Dodajmy też, że zespół 31 lipca 2015 roku zagrał na festiwalu Wacken Open Air.

Czekacie na nowy krążek od Within Temptation?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Within Temptation