14.09.2018 16:05

Within Temptation zapowiedział nowy album i wydał singiel „The Reckoning”

W nowym singlu grupy Within Temptation gościnnie wystąpił wokalista Papa Roach.

Within Temptation zapowiedział nowy album
foto: materiały prasowe

Zespół Within Temptation ogłosił premierę nowego albumu „Resist”, który ukaże się 14 grudnia 2018. Wydawnictwo będzie pokazywać nowy kierunek w twórczości grupy: epickie kawałki, napędzane podniosłymi melodiami oraz mrocznymi hookami, zostaną wzbogacone o futurystyczne elementy – zarówno w kwestii instrumentalnej, jak i tematycznej.

Within Temptation zapowiedział nowy album

Pierwszy singiel promujący album to „The Reckoning”. Gościnnie w kawałku pojawia się Jacoby Shaddix z Papa Roach. Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się pierwsze nagranie z nadchodzącej płyty.

Sharon den Adel tak wypowiedziała się na temat nowego wydawnictwa:

"

„Resist” jest dla Within Temptation dokonaniem przełomowym – gdyby nie powstał, zespół przestałby istnieć. Przy nagraniach zainspirowaliśmy się brzmieniami, które są teraz na czasie, jednak daliśmy im bardzo mroczną twarz. Czujemy, że współczesnej muzyce pop brakuje mrocznego i buntowniczego sznytu. Naszym celem było zebranie dźwięków, które się nam podobają, a następnie nadać im możliwie jak najostrzejszego brzmienia. Stworzyliśmy bardzo mroczne, brudne i futurystyczne wydawnictwo. To nasze spojrzenie na metal: by nadać współczesnej muzyce jak najbardziej buntowniczego pierwiastka. "

Within Temptation już w październiku 2018 wyruszy w trasę koncertową promującą swoje najnowsze dokonanie. W rozpisce koncertów nie zabrakło też naszego kraju. Within Temptation zagra 2 koncerty w Polsce - 26 października 2018 w Sali Ziemi w Poznaniu, a dzień później na warszawskim Torwarze.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Within Temptation