06.12.2018 12:25

Wkrótce bilety na koncerty będą dostępne do kupienia na Allegro

Allegro inwestuje w platformę e.bilet.pl. Dzięki temu klienci będą mogli kupić za ich pośrednictwem bilety na mecze, koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Wkrótce bilety na koncerty będą dostępne do kupienia na Allegro
foto: Pexels/Tookapic

Allegro wkrótce przejmie część udziałów w ebilet.pl, podają witrualnemedia.pl. Dzięki tej współpracy jedna z najpopularniejszych platform internetowych, na której dokonujemy zakupów, znacząco poszerzy swoją ofertę

Bilety na koncerty będą dostępne na Allegro

Na Allegro pojawią się bilety z oferty eBilet Polska. Oznacza to, że klienci Allegro będą mogli kupować za pośrednictwem sklepu wejściówki na mecze, koncerty oraz szereg innych imprez rozrywkowych i kulturalnych. Opcję można połączyć z wprowadzoną niedawno usługą Allegro Smart, co znacznie obniży dodatkowe koszty wchodzące w skład płatności za bilet. Szef Allegro, Francois Nuyts podkreśla, że dzięki współpracy z eBilet Polska, jego klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do wejściówek na wydarzenia. Zaznaczył też rosnącą rolę sprzedaży biletów za pośrednictwem internetu. 

"

Internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20 proc. rocznie. Wspólnie z eBilet.pl chcemy zająć istotną pozycję w tej kategorii.  "

Z kolei Marcin Matuszewski, prezes eBilet Polska liczy na zwiększenie zysków ze sprzedaży i zapewnienie klientom większego komfortu zakupów

"

Naszym celem jest zaoferowanie klientom w Polsce jednego miejsca, w którym będą mogli inspirować się i planować czas wolny. Jednocześnie organizatorom wydarzeń i imprez zaproponujemy nowe, ekskluzywne narzędzia, pozwalające dotrzeć do szerokiej publiczności. Dzięki naszej współpracy klienci Allegro i eBilet.pl będą mieli jeszcze lepszy dostęp zarówno do wydarzeń ogólnopolskich, jak i lokalnych. "

Nowa usługa Allegro czeka na potwierdzenie transakcji firm przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po dopełnieniu formalności, na Allegro pojawią się bilety na największe wydarzenia rozrywkowe i kulturalne w Polsce.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News