12.01.2015 14:21

Wkrótce usłyszymy nieznane nagrania Cobaina!

Znamy szczegóły dotyczące filmu dokumentalnego o liderze zespołu Nirvana! Kiedy ukaże się obraz?

Wkrótce usłyszymy nieznane nagrania Cobaina!
foto: East News

Listopad 2014 roku był ważnym miesiącem dla fanów Nirvany. To wtedy zapadła decyzja o stworzeniu dokumentalnego filmu o Kurcie Cobainie, o którym mówiło się od lat. Na przeszkodzie reżyserowi, Brettowi Morgenowi, który od 2007 roku planował nakręcenie takiego obrazu, stawała nieugięta rodzina muzyka. Krewni Cobaina nie chcieli udostępniać prywatnych materiałów z archiwum Kurta.

„Montage Of Heck” zostanie jednak wyemitowany już 4 maja 2015 roku w telewizji HBO! Właściwa premiera obrazu, który trwa 132 minuty, odbędzie się natomiast 24 stycznia 2015 roku na Festiwalu Filmowym Sundance. Oficjalna informacja prasowa, zaszokowała również wieścią, iż w filmie usłyszymy wcześniej niepublikowane nagrania artysty.

Rodzina muzyka dała reżyserowi pełny dostęp do archiwum Kurta, w którym znajdują się domowe nagrania wideo i audio, rysunki, dzienniki, demówki i śpiewniki. Producentem wykonawczym filmu jest Frances Bean Cobain, córka lidera Nirvany. Jak doszło do jej kolaboracji z reżyserem według samego Morgena?

"

W pewnym momencie rozpocząłem ściślejszą współpracę z Frances. Wszyscy zgodziliśmy się na taki układ. Stwierdziliśmy, że jeśli Courtney Love ma być jednym z głównych podmiotów w filmie, nie byłoby najlepiej, gdybyśmy dali jej kontrolę redakcyjną. "

Frances dała mu nawet przyzwolenie i wyraziła entuzjazm z powodu kręcenia filmu właśnie przez niego na swoim Twitterze:

frances twitter

Reżyser twierdzi, że Courtney Love nie widziała jego filmu. Morgan nie ma pojęcia czy w ogóle zamierza....

Z pewnością całe dzieło będzie jedną wielką ścieżką dźwiękową z nagraniami Nirvany, o czym wiedział każdy. Jednak stwierdzenie „nieznane wcześniej nagrania Cobaina” brzmi naprawdę dobrze...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Nirvana Kurt Cobain