Wkrótce usłyszymy nieznane nagrania Cobaina!

Magda Słomka
12.01.2015 14:21
Wkrótce usłyszymy nieznane nagrania Cobaina! Fot. East News

Znamy szczegóły dotyczące filmu dokumentalnego o liderze zespołu Nirvana! Kiedy ukaże się obraz?

Listopad 2014 roku był ważnym miesiącem dla fanów Nirvany. To wtedy zapadła decyzja o stworzeniu dokumentalnego filmu o Kurcie Cobainie, o którym mówiło się od lat. Na przeszkodzie reżyserowi, Brettowi Morgenowi, który od 2007 roku planował nakręcenie takiego obrazu, stawała nieugięta rodzina muzyka. Krewni Cobaina nie chcieli udostępniać prywatnych materiałów z archiwum Kurta.

„Montage Of Heck” zostanie jednak wyemitowany już 4 maja 2015 roku w telewizji HBO! Właściwa premiera obrazu, który trwa 132 minuty, odbędzie się natomiast 24 stycznia 2015 roku na Festiwalu Filmowym Sundance. Oficjalna informacja prasowa, zaszokowała również wieścią, iż w filmie usłyszymy wcześniej niepublikowane nagrania artysty.

Rodzina muzyka dała reżyserowi pełny dostęp do archiwum Kurta, w którym znajdują się domowe nagrania wideo i audio, rysunki, dzienniki, demówki i śpiewniki. Producentem wykonawczym filmu jest Frances Bean Cobain, córka lidera Nirvany. Jak doszło do jej kolaboracji z reżyserem według samego Morgena?

W pewnym momencie rozpocząłem ściślejszą współpracę z Frances. Wszyscy zgodziliśmy się na taki układ. Stwierdziliśmy, że jeśli Courtney Love ma być jednym z głównych podmiotów w filmie, nie byłoby najlepiej, gdybyśmy dali jej kontrolę redakcyjną.

Frances dała mu nawet przyzwolenie i wyraziła entuzjazm z powodu kręcenia filmu właśnie przez niego na swoim Twitterze:

frances twitter

Reżyser twierdzi, że Courtney Love nie widziała jego filmu. Morgan nie ma pojęcia czy w ogóle zamierza....

Z pewnością całe dzieło będzie jedną wielką ścieżką dźwiękową z nagraniami Nirvany, o czym wiedział każdy. Jednak stwierdzenie „nieznane wcześniej nagrania Cobaina” brzmi naprawdę dobrze...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.