Wylicytował sweter Kurta Cobaina, a teraz chce go sprzedać. Mężczyzna nie chce nosić ubrania

23.10.2019 12:30
Wylicytował sweter Kurta Cobaina, a teraz chce go sprzedać. Mężczyzna nie chce nosić ubrania Fot. . Video grab/Ferrari Press/East News

Kurt Cobain na koncercie MTV Unplugged miał na sobie zielony sweter, który jakiś czas temu trafił pod młotek. Mężczyzna, który go zdobył chce go sprzedać. 

W październiku 2019 roku ujawniono, że sweter frontmana Nirvany po raz drugi w ciągu czterech lat pojawi się na aukcji. Wydarzenie ma się odbyć 23 października 2019 roku za pośrednictwem Aukcji Juliena, a oferty mogą osiągnąć nawet 300 tysięcy dolarów. W  wywiadzie dla "Rolling Stone" Garrett Kletjian, mężczyzna, który kupił kardigan w 2015 roku, a wcześniej pozostawał anonimowy wyjawił, że odczuwał zbyt dużą presję w związku z posiadaniem takiego kawałka rockowej historii. 

Wylicytował sweter Kurta Cobaina, a teraz chce go sprzedać. Mężczyzna boi się go nosić

Okazuje się, że mężczyzna tuż po nabyciu swetra poczuł, że spoczywa na nim zbyt duża odpowiedzialność. Garrett przyznał, że poczuł się tak, jak wtedy, kiedy urodziły mu się dzieci: 

Poczułem się tak, jak w momencie, kiedy moje dzieci przyszły na świat. Byłem szczęśliwy widząc je, ale później pomyślałem "o nie"... 

Przeczytaj także

Kiedy został zapytany, czy nosił sweter, mężczyzna odpowiedział: 

To było dziwne, potężne uczucie, kiedy robi się coś takiego, kiedy ubiera się czyjeś ubrania. To trochę tak, jakby ktoś powiedział, że może wejść w czyjeś buty. Kiedy to ubrałem pomyślałem: "O nie, Boże, nie chcę tego nosić". [Kurt] był wtedy w złym stanie. Patrzę na ten sweter jak na coś, co ubierał codziennie [...]

Na licytacji pojawi się również gitara muzyka, na której grał podczas trasy In Utero. Instrument wyceniany jest od 300 do 500 tysięcy dolarów. Co więcej fani będą mogli również nabyć teksty piosenek odręcznie napisane przez Bruce'a Springsteena, Boba Dylana, Erica Claptona czy Arethę Franklin.

Zobacz także: Słynny sweter Kurta Cobaina sprzedany za gigantyczną kwotę

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.