07.03.2019 13:40

Właściciel wytwórni opowiada, jak odkrył Gretę Van Fleet. "Brzmieli jak z innej planety"

Jason Flom, właściciel Lava Records opowiedział w wywiadzie, jak zareagował, kiedy pierwszy raz usłyszał "Highway Tune" Grety Van Fleet. Był zachwycony.

Greta Van Fleet
foto: AFP/EAST NEWS

Greta Van Fleet to aktualnie jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych młodego pokolenia. Muzycy zostali docenieni nagrodą Grammy 2019 za najlepszy rockowy album i co chwila są chwaleni przez legendy muzyki takie jak Slash czy sam Robert Plant. Jednak świat mógłby nigdy nie usłyszeć "Highway Tune" i innych hitów artystów, gdyby na ich drodze nie stanęła odpowiednia osoba.

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także Basista Grety Van Fleet pojechał po dziennikarzu, który skrytykował nową płytę: Musiał mieć trudną przeszłość

Greta Van Fleet. Kto i jak odkrył zespół?

Założyciel i dyrektor generalny wytwórni Lava Records, Jason Flom udzielił ostatnio wywiadu dla Classic Rock Magazine, w którym opowiedział, jak udało mu się odkryć Gretę Van Fleet.

"

Pamiętam, jak siedziałem z moim synem i włączyłem "Highway Tune". Od razu powiedziałem "Co to do cholery jest? To jakieś szaleństwo." Nie słyszałem ich wcześniej, to była spontaniczna reakcja. "

Mężczyzna dodał też, co zrobiło na nim tak duże wrażenie.

"

Zachwyciło mnie w tym graniu wiele rzeczy. Jednak najpierw usłyszałem głos Josha. On nie brzmiał, jakby pochodził z innej epoki, jak mówi wielu, brzmiał, jakby pochodził z innej planety. Poza tym, sposób w jaki tworzą razem muzykę, ta chemia wzięła się stąd, ze grają razem od małego. Od dłuższego czasu nie słyszałem już prawdziwego rockowego zespołu przez duże "R". "

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce

W dniach 3-6 lipca 2019 roku w Gdyni odbędzie się kolejna edycja letniej imprezy Open'er Festival. Na wydarzeniu zagra koncert także grupa Greta Van Fleet. Bilety na festiwal są dostępne między innymi za pośrednictwem strony ebilet.pl.

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019<<

Poza następcami Led Zeppelin na imprezie pojawi się Tom Walker, Jain, Jungle, Perry Farrell's i Kind Heaven Orchestra, The Smashing Pumpkins, Anna Calvi czy Kodaline.

Zobacz też: >>Greta Van Fleet teraz ściąga od Queen. Fani oburzeni<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Greta Van Fleet