Właściciel wytwórni opowiada, jak odkrył Gretę Van Fleet. "Brzmieli jak z innej planety"

Joanna Chojnacka
07.03.2019 13:40
Właściciel wytwórni opowiada, jak odkrył Gretę Van Fleet. "Brzmieli jak z innej planety" Fot. AFP/EAST NEWS

Jason Flom, właściciel Lava Records opowiedział w wywiadzie, jak zareagował, kiedy pierwszy raz usłyszał "Highway Tune" Grety Van Fleet. Był zachwycony.

Greta Van Fleet to aktualnie jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych młodego pokolenia. Muzycy zostali docenieni nagrodą Grammy 2019 za najlepszy rockowy album i co chwila są chwaleni przez legendy muzyki takie jak Slash czy sam Robert Plant. Jednak świat mógłby nigdy nie usłyszeć "Highway Tune" i innych hitów artystów, gdyby na ich drodze nie stanęła odpowiednia osoba.

Przeczytaj także

Greta Van Fleet. Kto i jak odkrył zespół?

Założyciel i dyrektor generalny wytwórni Lava Records, Jason Flom udzielił ostatnio wywiadu dla Classic Rock Magazine, w którym opowiedział, jak udało mu się odkryć Gretę Van Fleet.

Pamiętam, jak siedziałem z moim synem i włączyłem "Highway Tune". Od razu powiedziałem "Co to do cholery jest? To jakieś szaleństwo." Nie słyszałem ich wcześniej, to była spontaniczna reakcja.

Mężczyzna dodał też, co zrobiło na nim tak duże wrażenie.

Zachwyciło mnie w tym graniu wiele rzeczy. Jednak najpierw usłyszałem głos Josha. On nie brzmiał, jakby pochodził z innej epoki, jak mówi wielu, brzmiał, jakby pochodził z innej planety. Poza tym, sposób w jaki tworzą razem muzykę, ta chemia wzięła się stąd, ze grają razem od małego. Od dłuższego czasu nie słyszałem już prawdziwego rockowego zespołu przez duże "R".

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce

W dniach 3-6 lipca 2019 roku w Gdyni odbędzie się kolejna edycja letniej imprezy Open'er Festival. Na wydarzeniu zagra koncert także grupa Greta Van Fleet. Bilety na festiwal są dostępne między innymi za pośrednictwem strony ebilet.pl.

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019<<

Poza następcami Led Zeppelin na imprezie pojawi się Tom Walker, Jain, Jungle, Perry Farrell's i Kind Heaven Orchestra, The Smashing Pumpkins, Anna Calvi czy Kodaline.

Zobacz też: >>Greta Van Fleet teraz ściąga od Queen. Fani oburzeni<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.