22.08.2018 15:17

Występ Cree odwołany „z powodu rocka”? Wójt Raniżowa: To nieprawda, jesteśmy otwarci na każdą muzykę

Wokół odwołanego koncertu zespołu Cree w Raniżowie pojawia się coraz więcej niejasności. Redakcja Antyradio.pl zwróciła się z prośbą o komentarz do Wójta Gminy Raniżów.

Sebastian Riedel i Cree na koncercie
foto: Romana Makówka

21 sierpnia 2018 przed godziną 16:00 na oficjalnym fanpage'u grupy Cree pojawiła się informacja o odwołanym koncercie, który miał się odbyć 26 sierpnia 2018 w Raniżowie. Zespół napisał w nim m.in, że „Radni Gminy na cztery dni przed koncertem, zadecydowali, że nie chcą aby w miejscowości wystąpił zespół grający muzykę rockową.”, poprosił także fanów o udostępnianie tego posta.

Koncert Cree odwołany, zespół komentuje sytuację

W rozmowie z Antyradio.pl manager zespołu Cree, Tomasz Lebuda, przyznał, że wiadomość o odwołaniu koncertu Cree w Raniżowie była dla niego kompletnym zaskoczeniem:

"

(...) 21 sierpnia otrzymaliśmy wiadomość, że koncert zostaje odwołany, w zasadzie bez podania żadnych przyczyn. (....) Agencja, która z nami pracuje, również nie otrzymała żadnego wyjaśnienia poza stwierdzeniem, że „radni gminy nie życzą sobie występów rockowych zespołów na jej terenie”. Jest to dla nas sytuacja zupełnie niezrozumiała zwłaszcza, że Cree gra muzykę rockową, daleki jest jednak od kontrowersyjnych występów i akcji na scenie. Kilka dni wcześniej ustalaliśmy także termin i godziny prób przed wydarzeniem i nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów o próbie odwołania. "

Lebuda dodał także, że próba skontaktowania się bezpośrednio z wójtem Raniżowa zakończyła się niepowodzeniem.

Koncert Cree odwołany „z powodu rocka”?

Redakcja Antyradio.pl poprosiła o komentarz Wójta Gminy Raniżów. Pan Władysław Grądziel przyznał, że jest bardzo zaskoczony zamieszaniem wokół koncertu. Podkreślił także, że absolutnie nie można mówić o odwołaniu koncertu z powodu gatunku muzycznego, który reprezentuje grupa.

"

Rada miasta nie wydała negatywnej opinii na temat zespołu Cree ani muzyki rockowej. W radzie gminy zasiadają także ludzie młodzi, którzy uznali, że muzyka rockowa jest dobrym kierunkiem, który może spodobać się wszystkim mieszkańcom, dobrą inwestycją w lokalną kulturę. To bardzo krzywdzące dla nas, szanujemy każdy rodzaj muzyki, każdy z nich jest na swój sposób piękny.  "

Wójt dodał także, że gmina nie podpisała umowy z zespołem:

"

W tym roku zorganizowaliśmy już jedną dużą imprezę, na którą poszła znacząca część budżetu. Po przeliczeniu kosztów doszliśmy do wniosku, że nie ma już odpowiednich środków finansowych na kolejny koncert. Jesteśmy małą gminą, radni przedyskutowali ten problem i doszli do wniosku, że nie ma już pieniędzy na kolejny zespół zaproponowany przez organizatora. Gmina nie podpisała umowy z zespołem, decyzję o odwołaniu koncertu podjął organizator. "

Do redakcji Antyradio.pl zostało przysłane także oficjalne oświadczenie Rady Gminy Raniżów w związku z pojawiającymi się „całkowicie nieprawdziwymi informacjami”. Można w nim m.in. przeczytać, że „Rada Gminy Raniżów o odwołaniu koncertu dowiedziała się z mediów” oraz „rada gminy nie odwoływała koncertu zespołu Cree gdyż nie była jego organizatorem”.

Raniżów - oświadczenie

Koncert na pożegnanie lata w Raniżowie

W ramach obchodów organizowanych na pożegnanie lata, które odbędą się 25 i 26 sierpnia 2018 na stadionie sportowym w Raniżowie, odbędą się m.in. biegi dla dzieci, zawody strażackie oraz zabawa taneczna z DJ-em. W planach są także występu zespołów ludowych oraz koncert grupy Milano.

Czekamy na rozwój sytuacji, będziemy informować o nich na bieżąco.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News