Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające"
19.08.2019 11:28
Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające" Fot. Karol Makurat/REPORTER

Tom Gabriel Fischer, lider grupy Celtic Frost w jednym z ostatnich wywiadów skrytykował Metallicę. Nie spodobał mu się cover jego zespołu w ich wykonaniu.

Podczas trasy promującej ostatni krążek Metalliki "Hardwired... to Self-Destruct" grupa przygotowuje niespodziankę dla każdego kraju, który odwiedza. W trakcie koncertów Kirk Hammett i Robert Trujillo zostają sami na scenie i wykonują covery znanych w danym miejscu wykonawców. Muzycy zagrali już numer Rammsteina, The Stone Rose czy Jozina z bazin Ivana Mladeka. Jednak nie każdy coverowany muzyk jest zadowolony z wykonań Metalliki.

Tom Gabriel Fischer z Celtic Frost o coverze Metalliki

Do osób oburzonych interpretacją swoich utworów, której podjęła się Metallica należy Tom Gabriel Fischer z Celtic Frost. Legendy thrash metalu podczas swojego występu w Szwajcarii wykonały cover "The Usurper" z repertuaru grupy Fischera. Chociaż fani byli zadowoleni z występu, innego zdania jest lider Celtic Frost.

Przeczytaj także

Tom Gabriel Fischer w jednym z ostatnich wywiadów dla Rolling Stone nie krył wściekłości.

Zarżnęli ten utwór, to było upokarzające. Dlaczego nie trzymają swoich bogatych łap przy sobie? Dawno stracili umiejętność grania prawdziwego metalu. Może powinienem teraz wyjść na scenę i zagrać "Hit The Lights" z 200 błędami, tak dla równowagi.

Metallica w Polsce w 2019 roku

Metallica już wkrótce zagra koncert w Polsce. Również na Stadionie Narodowym w Warszawie najprawdopodobniej wybrzmi polski cover w wykonaniu Kirka Hammetta i Roberta Trujillo. Podczas poprzedniego koncertu legendy metalu, padło na utwór grupy Dżem "Wehikuł Czasu". Metallica wystąpi w Polsce 21 sierpnia 2019 roku w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired. Na scenie zobaczymy także grupę Bokassa i Ghost.

Zobacz też: Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.