19.08.2019 11:28

Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające"

Tom Gabriel Fischer, lider grupy Celtic Frost w jednym z ostatnich wywiadów skrytykował Metallicę. Nie spodobał mu się cover jego zespołu w ich wykonaniu.

 1244/5000 Tom Gabriel Fischer
foto: Karol Makurat/REPORTER

Podczas trasy promującej ostatni krążek Metalliki "Hardwired... to Self-Destruct" grupa przygotowuje niespodziankę dla każdego kraju, który odwiedza. W trakcie koncertów Kirk Hammett i Robert Trujillo zostają sami na scenie i wykonują covery znanych w danym miejscu wykonawców. Muzycy zagrali już numer Rammsteina, The Stone Rose czy Jozina z bazin Ivana Mladeka. Jednak nie każdy coverowany muzyk jest zadowolony z wykonań Metalliki.

Tom Gabriel Fischer z Celtic Frost o coverze Metalliki

Do osób oburzonych interpretacją swoich utworów, której podjęła się Metallica należy Tom Gabriel Fischer z Celtic Frost. Legendy thrash metalu podczas swojego występu w Szwajcarii wykonały cover "The Usurper" z repertuaru grupy Fischera. Chociaż fani byli zadowoleni z występu, innego zdania jest lider Celtic Frost.

James Hetfield
James Hetfield
Przeczytaj także James Hetfield wyjaśnił, dlaczego na "...And Justice for All" nie słychać basu

Tom Gabriel Fischer w jednym z ostatnich wywiadów dla Rolling Stone nie krył wściekłości.

"

Zarżnęli ten utwór, to było upokarzające. Dlaczego nie trzymają swoich bogatych łap przy sobie? Dawno stracili umiejętność grania prawdziwego metalu. Może powinienem teraz wyjść na scenę i zagrać "Hit The Lights" z 200 błędami, tak dla równowagi. "

Metallica w Polsce w 2019 roku

Metallica już wkrótce zagra koncert w Polsce. Również na Stadionie Narodowym w Warszawie najprawdopodobniej wybrzmi polski cover w wykonaniu Kirka Hammetta i Roberta Trujillo. Podczas poprzedniego koncertu legendy metalu, padło na utwór grupy Dżem "Wehikuł Czasu". Metallica wystąpi w Polsce 21 sierpnia 2019 roku w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired. Na scenie zobaczymy także grupę Bokassa i Ghost.

Zobacz też: Piękny gest Metalliki. Zespół wspomógł szpital onkologiczny dla dzieci w Rumunii 

Tagi: Rock News Metallica