10.12.2018 17:23

Wokalista As I Lay Dying: Sprzeciwiam się temu, kim kiedyś byłem

Tim Lambesis dostał drugą szansę od losu i po wyjściu z więzienia postanowił pomagać innym osobom, które są w trudnej sytuacji. 

As I Lay Dying
foto: kadr z wideo

As I Lay Dying zdecydował się na wznowienie działalności z wokalistą Timem Lambesisem, co nie było łatwą decyzją. W maju 2013 roku frontman został aresztowany po tym, jak postanowił wynająć płatnego zabójcę, który miał zabić jego żonę. Cała sytuacja była zaaranżowana przez policję i Tim Lambesis został szybko aresztowany. Muzyk przyznał się do winy tłumacząc się, że jego zachowanie było spowodowane nadmiernym używaniem sterydów i skazano go na sześć lat więzienia.

Wokalista As I Lay Dying żałuje tego, co zrobił w przeszłości

Wokalista został skazany na 6 lat więzienia i zwolniono go za dobre sprawowanie w grudniu 2016 roku. Tim przepraszał kolegów z zespołu za swoje zachowanie i  w końcu namówił ich do wspólnego granie. Co ciekawe, medialny szum wokół wokalisty wpłynął no to, że bilety na koncerty As I Lay Dying rozeszły się jak świeże bułeczki.

Powrót do normalnego życia nie był wcale taki łatwy. Tim Lambesis nieraz kajał się przed fanami oraz zespołem i postanowił to uczynić kolejny raz. Przed koncertem w Monachium wokalista napisał specjalną notkę skierowaną do swoich fanów:

"

Sprzeciwiam się temu, kim byłem kiedyś i realizuję cel, jakim jest odrodzenie AILD, wszyscy tym się zajmujemy. Ludzie, którzy wspierają AILD nie wspierają osoby, którą kiedyś byłem, bo teraz część swojego życia poświęcam na to, by zmniejszyć ból, który spowodowałem i pomóc osobom uzależnionym. Myślę, że fani AILD wspierają wiarę w to, że ludzie mogą się zmienić. Nigdy nie będę w stanie naprawić mojego największego błędu, ale myślę, że lepiej coś robić, niż się poddawać. Cała ekipa AILD potępia wszelkie formy przemocy domowej, która w wywołuje długo trwający ból i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego zachowania. Nasza kapela pracuje z organizacjami, które emocjonalnie cierpią. "

As I Lay Dying wspiera organizacje charytatywne

Wokalista zdradził, że część dochodu ze sprzedaży biletów na koncert w Monachium zostanie przekazany na rzecz organizacji HeartSupport, która pomaga młodym osobom cierpiącym na uzależnienie, depresję, były wykorzystywane seksualnie czy mają problemy w rodzinie. Frontman uważa, że As I Lay Dying dostał drugą szansę i kapela chcę ją maksymalnie wykorzystać.
Przeczytajcie całe oświadczenie Tima Lambesisa:

As I Lay Dying wystąpi już wkrótce w Polsce. Koncert odbędzie się 11 grudnia 2018 w warszawskim klubie Hydrozagadka. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News As I Lay Dying