10.12.2018 14:24

Wokalista Bring Me The Horizon: Rock jest nudny, dlatego hip-hop to nowy rock

Oli Sykes nie widzi nic ciekawego we współczesnej muzyce rockowej, która jest dla niego po prostu mdła. Co więcej uważa, że to właśnie w hip-hopie dzieje się o wiele więcej ciekawych rzeczy.

Bring Me The Horizon
foto: shutterstock.com

Wokalista Oli Sykes to kolejny muzyk Bring Me The Horizon, który krytycznie podchodzi do obecnej muzyki rockowej. Klawiszowiec Jordan Fish wyznał, że większość piosenek rockowych to po prostu gówno, bo muzycy nie umieją komponować. Natomiast wokalista kapeli jest zdania, że więcej dzieje się w muzyce hip-hopowej niż w rocku.

Oli Sykes uważa, że hip-hop to nowy rock

W wywiadzie dla Music Week Oli Sykes zaczął opowiadać o nowej płycie Bring Me The Horizon "amo" i o tym, że zespół nieco oddalił się od swoich metalowych korzeni. Wokalista jednak nie widzi w tym nic złego:

"

Dlatego właśnie hip-hop jest nowym rockiem czy punkiem. Rock stał się delikatny, jest słaby i nudny, nie ma w nim nic ekscytującego. Ważne zatem jest, że przeszliśmy na inną stronę, bo czujemy, że pasujemy do miejsca, gdzie ludzie po prostu lubią muzykę i nie chodzi o to, jak ona jest ciężka.  "

Klawiszowiec Jordan Fish dodał, że oczekuje od swoich ulubionych zespołów zmian i nie lubi nudy:

"

Wielu artystów, których lubię, zmieniło się na przestrzeni lat. Radiohead to jedna z moich ulubionych kapel - nie porównywałbym naszego zespołu do Radiohead - ale spora część ludzi mówiła: "Wolę "The Bends". A ja nie lubię ich starego materiału, wolę gdy zdecydowali się na elektronikę.  "

Objęcie nowej ścieżki opłaciło się kapeli - Bring Me The Horizon został nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy rockowy utwór za kawałek "MANTRA". Chociaż przy premierze 'That's the Spirit' wielu fanów kapeli odwróciła się do nich plecami, to muzycy nie boją się dalej eksperymentować i oddalać się od swoich korzeni.

Bring Me The Horizon w nowym albumem "amo"

Nowe wydawnictwo Bring Me The Horizon pojawi się na sklepowych półkach 25 stycznia 2019. Na "amo" znajdzie się 13 utworów i podobnie, jak na ostatnim albumie, “That's the Spirit”, artyści postawili na własne umiejętności producenckie. Nad produkcją najnowszego dzieła czuwali Oli Sykes oraz Jordan Fish. 

Na "amo" nie zabrakło również występów znanych gości. Do współpracy artyści zaprosili takie gwiazdy jak Grimes, Dani Fifth oraz Razel.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bring Me The Horizon