11.05.2017 11:05

Wokalista Chemii dostał się do finału Idola

Mariusz Dyba w półfinale wykonał utwory Goo Goo Dolls oraz Hoziera i udało mu się wejść do finałowej trójki. Zobaczcie nagrania z jego występu.

Wokalista Chemii dostał się do finału Idola
foto: kadr z wideo

Talent show Idol powrócił po 12 latach przerwy i za nami jest już półfinał programu, który odbył się 10 maja 2017 roku. Jury oraz widzowie zdecydowali o tym, kogo zobaczymy w finale i będą to Mariusz Dyba, Karolina Artymowicz oraz Jakub Krystyan. 17 maja 2017 dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą Idola.

W półfinale każdy z czterech uczestników wykonał dwie kompozycje - utwór z filmu oraz numer wybrany przez jury w składzie Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz oraz Wojtek Łuszczykiewicz.

Mariusz Dyba zaśpiewał tego wieczoru utwór Goo Goo Dolls zatytułowany „Iris”. Kompozycja pojawiła się w filmie „Miasto aniołów”. Posłuchajcie, jak wokalista Chemii wykonał ten kawałek:

Janusz Panasewicz stwierdził, że ten właśnie występ wokalisty był jego najlepszym wykonaniem w całym programie. Muzyk Lady Pank Jako wybrał dla Dyby drugi numer - „Take Me To Church” Hoziera. Zobaczcie, jak wypadł ten występ:

Mariusz Dyba zastąpił Łukasza Drapałę w 2016 roku. Wokalista wyznał, że pod koniec listopada 2016 otrzymał maila od menedżera zespołu, który zaproponował mu współpracę z zespołem Chemia.

Dotychczas mogliśmy usłyszeć numer „Grey” nagrany właśnie z Dybą. Do utworu nakręcono teledysk w reżyserii Adama Barkera.

Jak oceniasz występ Mariusza Dyby?

Materiał powstał przy współpracy z partnerem - zespołem Chemia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chemia