30.03.2017 12:15

Wokalista Chemii w najlepszej „dwunastce" Idola

Mariusz Dyba przeszedł do kolejnego, tym razem klubowego etapu talent show. Zobaczcie, jak wokalista poradził sobie z numerem U2.

Wokalista Chemii w najlepszej „dwunastce" Idola
foto: kadr z wideo

15 lutego 2017 roku po 12 latach przerwy powrócił jeden z najpopularniejszych talent show w naszym kraju - Idol. To właśnie dzięki temu programowi rozkręciła się kariera m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Moniki Brodki czy Tomasza Makowieckiego.

W siódmym odcinku programu, który odbywał się w teatrze jury w składzie Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz oraz Wojtek Łuszczykiewicz musiało wybrać z 30 osób tylko 12 uczestników - wśród wokalistów, którzy przeszli do następnego etapu znalazł się Mariusz Dyba.

Tym razem podczas etapu teatralnego uczestnicy mieli do dyspozycji dwie koperty z sześcioma utworami dla kobiet oraz mężczyzn. Każdy musiał wybrać jeden kawałek i w krótkim czasie nauczyć się numeru. Wokaliści również po raz pierwszy w programie mieli do dyspozycji zespół muzyczny.

Na liście utworów dla mężczyzn znalazł się numer „Pride (In The Name Of Love)” grupy U2 i tylko Mariusz Dyba zdecydował się wybrać ten kawałek. Posłuchajcie jego interpretacji tego utworu:

12 uczestników dostało się do etapu klubowego, po którym zostanie tylko 8 wokalistów. To właśnie oni pojawią się w finałowych odcinkach programu.

Tymczasem zespół Chemia podzielił się kawałkiem „Grey” nagranym w nowej wersji z Mariuszem Dybą, który pod koniec 2016 zastąpił Łukasza Drapałę. Do kompozycji nakręcono teledysk w reżyserii Adama Barkera.

W marcu oraz kwietniu 2017 Chemia daje szereg koncertów w ramach trasy promującej materiał z płyty „Let Me”. Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi zespół:

  • 31 marca 2017 – Lublin - Graffiti
  • 1 kwietnia 2017 – Zamość – Kazamata Wschodznia Bastionu I
  • 7 kwietnia 2017 - Tychy – Underground + Venflon
  • 8 kwietnia 2017 - Kraków – Zaścianek + Venflon
  • 21 kwietnia 2017 - Bielsko Biała – Rudeboy + Killing Silence + TRT
  • 22 kwietnia 2017 - Łowicz – Pracownia + Killing Silence + TRT
  • 28 kwietnia 2017 – Warszawa – Progresja + Venflon + Killing Silence + TRT

Jak oceniasz występ Mariusza Dyby?

Materiał powstał przy współpracy z partnerem - zespołem Chemia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chemia