10.06.2015 10:00

Wokalista Deftones z koncertowym albumem Team Sleep

Po upływie dekady wokalista Deftones wraca do swojego pobocznego projektu. Płyta koncertowa i premierowy materiał są już w drodze!

Wokalista Deftones z koncertowym albumem Team Sleep
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Ostatni i jedyny album alternatywnego Team Sleep został wydany w 2005 roku. Przez kolejne lata powstawały nagrania demo nowych utworów, a grupa grała nieliczne koncerty.

Ma się to jednak zmienić, gdyż Chino Moreno, Chuck Doom (Crosses), CrookOne, Rick Verret, Todd Wilkinson i Gil Sharone (Marilyn Manson, The Dillinger Escape Plan), mają w planach wydać 10 lipca 2015 roku koncertową płytę „Woodstock Sessions Vol. 4”, a także premierowe kawałki Team Sleep, jeszcze przed końcem roku.

"

Płyta Team Sleep ukazała się równo 10 lat temu. Nagrania na żywo z The Woodstock Sessions zostaną wydane na początku lipca. Mamy też kilka nowych nagrań ze studia, które są prawie skończone - planujemy wydać studyjne EP przed końcem roku. "

Proces nagrywania „Woodstock Sessions Vol. 4” rozpoczął się w sierpniu 2014 roku. Panowie weszli do studia Applehead w Woodstock zaprosili garstkę słuchaczy i zarejestrowali koncert. Złożył się na niego dotychczasowy materiał grupy w odświeżonych aranżacjach oraz oficjalne wersje utworów, które do tej pory funkcjonowały wyłącznie jako demo. Oto pierwsze udostępnione efekty z nagranego albumu live w postaci „Blvd. Nights”.

Wilkinson, gitarzysta Team Sleep, z dumą wypowiada się o tej kompozycji:

"

To dla mnie nostalgiczny utwór. Większość rzeczy, które stworzyliśmy została osnuta wokół automatów perkusyjnych i melodii, jednak ten kawałek jest rockowy. Gil i Chuck stanowią świetną sekcję rytmiczną i świetnie jest być czasami super głośnymi. "

Trwają także prace nad kolejnym albumem Deftones, na którym gościnnie w jednym z utworów pojawi się Jerry Cantrell z Alice in Chains. Materiał na kolejną płytę grupy jest już prawie gotowy, jednak Moreno nie podał jeszcze jej nazwy. Ogłosił natomiast, że ukaże się 25 września 2015 roku i znajdzie się na niej 16 utworów.

Na którą z trzech premier z udziałem Chino Moreno czekacie najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Chino Moreno Team Sleep