22.05.2017 13:31

Wokalista Dream Theater zapomniał tekstu wykonując „Black Hole Sun” Soundgarden

Ten numer zna każdy, ale nie każdy pamięta dokładnie słów utworu. James LaBrie niestety zaliczył wpadkę zapominając fragmentu tekstu znanego hitu kapeli Chrisa Cornella.

Wokalista Dream Theater zapomniał tekstu wykonując „Black Hole Sun” Soundgarden
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W związku ze śmiercią Chrisa Cornella 17 maja 2017 roku wielu artystów postanowiło podczas swoich występów zadedykować jakiś utwór wokaliście, bądź wykonać covery Soundgarden czy Audioslave. Takie zespoły, jak Metallica, Incubus czy Aerosmith złożyło muzyczny hołd wokaliście w czasie ostatnich koncertów.

Dream Theater obecnie jest w trakcie trasy z okazji rocznicy ukazania się albumu „Images and Words” z 1992 roku. Podczas koncertu w Bukareszcie 20 maja 2017 roku muzycy uwzględnili w swojej setliście cover Soundgarden wybierając przebój kapeli Black Hole Sun”.

Niestety frontman James LaBrie w trakcie wykonywania utworu wraz z klawiszowcem Jordanem Rudessem zapomniał tekstu przyznając się do tego otwarcie, zaś pod koniec numeru powiedział „shit”... no cóż, potknięcia mogą się zdarzyć każdemu.

Dream Theater zagrał 16 maja 2017 w Katowicach. Podczas drugiej części fani mogli usłyszeć cały materiał z „Images and Words” i jak wyznał Jordan Rudess w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl jest to bardzo ekscytujący moment dla wszystkich widzów.

W najbliższym czasie zespół nie ma zaplanowanych koncertów, choć zapewne kapela niedługo wróci na scenę, aby promować swoje ostatnie studyjne dzieło. Mowa tutaj o płycie „The Astonishing”, która pojawiła się w 2016 roku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater Chris Cornell Soundgarden