14.11.2018 16:02

Wokalista Eagles of Death Metal miał wypadek w 3. rocznicę zamachu na jego życie

Jesse Hughes z Eagles of Death Metal planował polecieć do Paryża z okazji 3. rocznicy zamachów terrorystycznych na jego koncercie w klubie Bataclan. Niestety wokalista miał wypadek. 

Jesse Hughes
foto: Dominik Zachariasz/REPORTER/ East News

Wokalista Eagles of Death Metal został ranny 13 listopada 2018 roku, czyli w 3. rocznicę zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu. Jednym z miejsc, które zostało zaatakowanych tamtej nocy był klub Bataclan, w którym zespół grał swój koncert. Napastnicy tamtego wieczoru zamordowali około 100 zakładników. Zespołowi nic się nie stało, ale to zdarzenie na zawsze zmieniło życia Hughesa i Josha Homme'a. 

Niestety tym razem Jessiemu Hughesowi nie udało się dolecieć do Paryża, ponieważ muzyk został potrącony przez samochód. Wokalista napisał na Instagramie bardzo długi "list", w którym wyjaśnił całą sytuację:

Wokalista Eagles of Death Metal miał wypadek

Jak widać, cały post jest napisany w języku francuskim i brzmi mniej więcej w ten sposób:

"

Dzisiaj jest 13 listopada... Przez ostatnie trzy lata spędzałem ten dzień z moimi braćmi i siostrami w Paryżu. I nie planowałem niczego zmieniać w tym roku. Kupiłem bilet na samolot i byłem gotów na wyjazd. Nie przewidziałem jednak, że podczas przejażdżki na motorze zostanę uderzony od tyłu przez auto i wyląduję na masce samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka. Nie chciałem, żeby to miało wpływ na mój wyjazd do Paryża, więc udawałem, że nic mi nie jest. "

Hughes przyznał, że kontuzja okazała się jednak zbyt poważna, by pozwolić mu na podróż do Paryża. Mężczyzna nie może sobie wybaczyć, że tym razem spędzi rocznicę tak ważnego wydarzenia poza stolicą Francji:

"

Dzień później, podczas podróży do San Diego, by zobaczyć Morrisseya, poczułem efekty stłuczenia i trafiłem na ostry dyżur. Po badaniach, lekarze stwierdzili, że mam uraz kręgosłupa szyjnego i nie mogę latać przez najbliższe 5 dni. Oczywiście brzmiało to bardzo logicznie i stwierdziłem, że wszyscy to zrozumieją. Ale popełniłem błąd. Powinienem być tam z Wami... "

Eagles of Death Metal nagrał płytę z coverami AC/DC i Guns N' Roses

Na piątym albumie Eagles of Death Metal "Pigeons of Shit Metal" pojawiły się wyłącznie covery. Wśród nich można będzie usłyszeć nowe wersje numerów Queens of The Stone Age, w którym również udziela się Josh Homme, Guns N' Roses, Pixies, The Ramones, AC/DC czy The Steve Miller Band. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal