16.07.2019 11:27

Wokalista Ghost, Tobias Forge, zdradził tytuł swojego ulubionego filmu

W jednym z ostatnich wywiadów frontman Ghost opowiedział o swoim filmowym guście. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że muzyk jest fanem horrorów.

Ghost
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzyka metalowa i horrory często idą ze sobą w parze. Chociaż to nie reguła, fanem filmów grozy jest Kirk Hammett, który posiada pokaźną kolekcję gadżetów związanych z tym gatunkiem filmowym. Produkcją horrorów zajmuje się Rob Zombie, który zaprezentował właśnie zwiastun swojego najnowszego dzieła, a całe mnóstwo rockowych tekstów czy klipów jest inspirowanych właśnie filmami grozy.

Ghost: Tobias Forge zdradził tytuł ulubionego filmu

Okazuje się, że horrory lubi także wokalista Ghost, Tobias Forge. Podczas wywiadu z Fear Fest Evil przyznał, że jest fanem klasyków gatunku. Muzyk przyznał, że jego ulubione filmy pochodzą głównie z lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Forge okazał się fanem produkcji, które powstały przed erą cyfryzacji. 

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Kirk Hammett przyznał, że sam nie ogląda horrorów

Ponadto wokalista Ghost podkreśla, że najlepsze filmy często powstawały w wyniku pracy ludzi, którzy wcale nie są klasycznymi twórcami gatunku. Podał tutaj przykład swojego ulubionego filmu.

"

Myślę, że wiele przełomowych produkcji zostało stworzonych przez ludzi, którzy niekoniecznie zrobili mnóstwo horrorów, jednak byli związani z filmem. Stanley Kubrick i jego "Lśnienie" to klasyczny przykład takiej sytuacji. "

Ghost w Polsce

Grupa Ghost zagra jeszcze w tym roku dwa koncerty w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muzycy pojawią się na scenie obok Metalliki i Bokassy. Drugi koncert Ghost odbędzie się w Katowicach. Artyści wystąpią 30 listopada 2019 roku w Spodku w towarzystwie All Them Witches oraz Tribulation. Koncert to część trasy The Ultimate Tour Named Death.

Zobacz też: Lobotomia i sekcja ludzkich mózgów w nowym teledysku Ghost do utworu "Faith" 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Ghost