02.07.2019 13:29

Wokalista Ghost o trasie z Metallicą: Nie wyobrażam sobie niczego bardziej inspirującego

Tobias Forge i Kirk Hammett udzielili wspólnego wywiadu, w którym wokalista Ghost nie szczędził komplementów Metallice. Podkreślił, jak ważna dla niego jest ich wspólna trasa.

Metallica i Ghost
foto: kadr z wideo

Przed występem Metalliki i Ghost na Etihad Stadium w Manchesterze, gitarzysta Kirk Hammett i Tobias Forge udzielili wywiadu Steffanowi Chiraziemu dla specjalnego wydania magazynu fanów Metalliki - "So What!". Forge opowiedział w rozmowie między innymi o tym, jak odbiera trasę z gigantami thrash metalu i czego uczą go wspólne koncerty.

Tobias Forge z Ghost o wspólnej trasie z Metallicą

Od maja 2019 roku trwa europejska odsłona trasy WorldWired Tour Metalliki. Muzycy od dwóch miesięcy dzielą scenę między innymi z grupą Ghost. Okazuje się, że mimo ogromnej popularności formacji Tobiasa Forge'a muzyk nadal bardzo ekscytuje się wspólną trasą z jednym z najważniejszych metalowych zespołów na świecie i wynosi z niej wiele nowych doświadczeń.

"

Trasa do tej pory była fantastyczna. Nie mogę wyobrazić sobie niczego bardziej inspirującego. Ta konfiguracja jest dla nas bardzo dobra. Nie jestem w stanie sobie wymyślić lepszej sytuacji niż nasza. Kiedy jesteś mniejszym zespołem i grasz przed prawdziwymi gigantami, może być to odrobinę zniechęcające, szczególnie jeśli jesteś nowy w grupie. Teraz osiągnęliśmy taki poziom, że mamy tłum fanów pod sceną. Oczywiście znajdą się też tacy, którzy nie chcą o nas słyszeć i nie dadzą żadnemu zespołowi szansy, bo są za bardzo zamknięci, szkoda. "

James Hetfield
James Hetfield
Przeczytaj także James Hetfield pokazał nową gitarę zaprojektowaną specjalnie na trasę po Europie

Kirk podzielił zdanie Tobiasa i przyznał, że wspólna trasa jest również dużym przeżyciem dla Metalliki.

"

To dla nas zaszczyt, naprawdę. Wszyscy jesteśmy fanami Ghost i chcemy pokazać naszym słuchaczom najlepsze możliwe zespoły, z którymi też dobrze się czujemy. Ważne jest dla nas, aby oferować fanom rozbudowany program, który oferuje różne rozwiązania. Ghost jest inny niż Metallica i proponuje zupełnie inne show, ale sprawdza się to naprawdę dobrze. "

Metallica w Polsce

Grupa Metallica już wkrótce zagra koncert w Polsce. Muzycy pojawią się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na scenie zobaczymy także gości specjalnych. Będzie to grupa Ghost i Bokassa.

Zobacz też: James Hetfield wariuje w coverze "Angel of Death" Slayera

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Ghost