20.02.2019 10:06

Wokalista Grety Van Fleet: Nasz zespół to pokojowa reakcja na tyranię i rasizm

Josh Kiszka w jednym z wywiadów opowiedział o idei zespołu i chyba nikt się nie spodziewał, że Greta Van Fleet ma tak ambitny cel.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Niektórzy twierdzą, że Greta Van Fleet uratowała rocka. Dzięki kapeli wiele osób na nowo zainteresowało się taką muzyką i po twórczość formacji sięgnęli nie tylko fani klasycznego rocka, jak również i rzesze milenialsów, które były spragnione melodyjnej muzyki. Nawet zarzuty, że Greta Van Fleet brzmi jak Led Zeppelin nie wpływa na popularność formacji.

Greta Van Fleet odnosi sukces za sukcesem i może już pochwalić się nagrodą Grammy za EP-kę "From the Fires". Slash twierdzi, że to właśnie Greta Van Fleet otworzyła drzwi dla innych młodych grup, które tworzą ciekawą muzykę i mają potencjał. A jak sami muzycy postrzegają swoją kapelę?

Wokalista Grety Van Fleet o idei zespołu

Josh Kiszka, wokalista Grety Van Fleet, w wywiadzie dla Louder Sound opowiedział o wizji zespołu i jego wypowiedź jest dosyć zaskakująca.

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także Greta Van Fleet: Widzimy na koncertach trzy razy więcej fanów, niż na początku 2018

Myśleliście, że Greta to po prostu kolejny rockowy zespół? Wcale nie, bo Josh Kiszka wyznał, że w ich muzyce chodzi o coś więcej:

"

Greta Van Fleet to ruch - pokojowa reakcja na tyranię, prześladowania i rasizm. Nie ma miejsca na coś takiego na świecie. "

Wokalista wyznał, że takie zadanie nie jest wcale łatwe:

"

Nie jest tak, że chcieliśmy być sławni, czy bogaci, nigdy to nie miało dla nas znaczenia. Chcieliśmy po prostu tworzyć muzykę, której chcieliśmy słuchać i puszczać dalej w świat. Zależało nam, by rozprzestrzeniać ideę miłości, pokoju i jedności. "

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce 2019

Zespół promuje obecnie najnowszy album "Anthem of The Peaceful Army" i w ramach trasy odwiedzi również Polskę. Greta Van Fleet zagra na Open'er Festival 2019, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019 <<

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet