Wokalista Grety Van Fleet: Nasz zespół to pokojowa reakcja na tyranię i rasizm

Aleksandra Degórska
20.02.2019 10:06
Wokalista Grety Van Fleet: Nasz zespół to pokojowa reakcja na tyranię i rasizm Fot. shutterstock.com

Josh Kiszka w jednym z wywiadów opowiedział o idei zespołu i chyba nikt się nie spodziewał, że Greta Van Fleet ma tak ambitny cel.

Niektórzy twierdzą, że Greta Van Fleet uratowała rocka. Dzięki kapeli wiele osób na nowo zainteresowało się taką muzyką i po twórczość formacji sięgnęli nie tylko fani klasycznego rocka, jak również i rzesze milenialsów, które były spragnione melodyjnej muzyki. Nawet zarzuty, że Greta Van Fleet brzmi jak Led Zeppelin nie wpływa na popularność formacji.

Greta Van Fleet odnosi sukces za sukcesem i może już pochwalić się nagrodą Grammy za EP-kę "From the Fires". Slash twierdzi, że to właśnie Greta Van Fleet otworzyła drzwi dla innych młodych grup, które tworzą ciekawą muzykę i mają potencjał. A jak sami muzycy postrzegają swoją kapelę?

Wokalista Grety Van Fleet o idei zespołu

Josh Kiszka, wokalista Grety Van Fleet, w wywiadzie dla Louder Sound opowiedział o wizji zespołu i jego wypowiedź jest dosyć zaskakująca.

Przeczytaj także

Myśleliście, że Greta to po prostu kolejny rockowy zespół? Wcale nie, bo Josh Kiszka wyznał, że w ich muzyce chodzi o coś więcej:

Greta Van Fleet to ruch - pokojowa reakcja na tyranię, prześladowania i rasizm. Nie ma miejsca na coś takiego na świecie.

Wokalista wyznał, że takie zadanie nie jest wcale łatwe:

Nie jest tak, że chcieliśmy być sławni, czy bogaci, nigdy to nie miało dla nas znaczenia. Chcieliśmy po prostu tworzyć muzykę, której chcieliśmy słuchać i puszczać dalej w świat. Zależało nam, by rozprzestrzeniać ideę miłości, pokoju i jedności.

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce 2019

Zespół promuje obecnie najnowszy album "Anthem of The Peaceful Army" i w ramach trasy odwiedzi również Polskę. Greta Van Fleet zagra na Open'er Festival 2019, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019 <<

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.