Wokalista Incubus: Większość numetalowych kapel jest mizoginicznych

Aleksandra Degórska
26.04.2017 12:41
Wokalista Incubus: Większość numetalowych kapel jest mizoginicznych Fot. East News

Brandon Boyd wspominając lata 90. ocenił nu metal, za którym nigdy nie przepadał. Mimo wszystko jego krytyka jest dziwna zważywszy na to, że nazwa kapeli wiąże się z demonem, który wykorzystuje seksualnie kobiety.

Wykonawcy tego gatunku nie mają lekkiego życia, bowiem wielu metalowców nie uważa nu metalu za godny uwagi gatunek muzyczny. Dave Mustaine uważa, że numetalowi gitarzyści nie umieją tak naprawdę grać. Również Kerry King nie ma najlepszego zdania o kapelach pokroju Limp Bizkit. Gitarzysta przyznał, że tworząc „Diabolus in Musica” nie kręciło go tworzenie utworów, bo był tak bardzo urażony twórczością kapeli Freda Dursta.

Teraz do dyskusji na temat nu metalu włączył się wokalista Brandon Boyd, który tak reaguje na ten gatunek:

Gdy słyszę to określenie moje dłonie zaczynają się trochę pocić.

Ponieważ Incubus rozpoczął swoją karierę w latach 90., czyli w czasie, gdy nu metal rozkwitał, formacja miała często do czynienia z nu metalem:

Kiedyś byliśmy brani w objęcia przez niektórych numetalowych mistrzów, graliśmy przed nimi i zawsze czułem się zażenowany. Tak wiele numetalowych kapel było mizoginicznych i zawsze dziwnie się z tym czułem.

Argument, że nu metal reprezentuje taką postawę jest dziwny, bowiem nazwa kapeli Brandona Boyda związana jest z Inkubem - demonem nawiedzającego kobiety we śnie, by je wykorzystać seksualnie.

A w jakim natomiast jest stylu najnowszy krążek zespołu? „8” to rockowy krążek, na którym nie zabrakło zarówno ballad w stylu „State Of The Art”, jak również mocniejszych kawałków m.in.  „Nimble Bastard” czy „Glitterbomb”.

Posłuchajcie, jak na żywo brzmi pierwszy singiel z tego wydawnictwa:

Premiera płyty odbyła się 21 kwietnia 2017. Wśród gości na krążku pojawili się Skrillex oraz wokalista Deftones, Chino Moreno.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.