Wokalista Kreator: „hologram Dio wygląda jak słaby film 3D”

Kamil Kacperski
26.01.2018 15:06
Wokalista Kreator: „hologram Dio wygląda jak słaby film 3D” Fot. Sam Scott-Hunter/PHOTOSHOT/REPORTER

Mille Petrozza wypowiedział się na temat hologramu Ronniego Jamesa Dio. O ile według niego to nie jest zły pomysł, to niestety wykonanie zostawia wiele do życzenia. 

Wokalista niemieckiego thrash metalowego zespołu został zapytany przez dziennikarzy portalu Ultimate-Guitar.com o trasę koncertową zespołu Dio Returns, który wystąpił w grudniu 2017 roku w warszawskiej Progresji. Oczywiście pytanie pojawiło się ze względu na to, że Dio Returns wykorzystuje hologram zmarłego wokalisty podczas występów.

Krótko mówiąc, Petrozza nie jest fanem tego rozwiązania. Według lidera Kreatora, pomysł na odtwarzanie muzyków jest dobry, ale obecna technologia nie pozwala na to, żeby wyglądało to wiarygodnie:

Powinni mu dać święty spokój. Kocham Dio, nie zrozumcie mnie źle, ale nie myślę, żeby to było potrzebne.

Ujmę to w ten sposób - jeśli mielibyśmy technologię i kamery, a nagrania moglibyśmy przeprowadzić w tym momencie i zrobić je naprawdę niesamowite, to ta opcja w przyszłości miałaby nawet jakiś sens.

Ale teraz, jak zobaczyłem materiały, to nie wygląda w ogóle jak Dio. Wygląda to jak film, naprawdę słaby film 3D. Nie wydaje mi się, żeby to było cool, nie chciałbym tego oglądać.

Widziałem Dio na żywo wiele razy i było super. Mam wspomnienia, mam wspaniałe wspomnienia z jego koncertów. Raz go nawet poznałem, fenomenalny człowiek i nie wiem, czy chciałby się zobaczyć w takim stanie. Cóż, tego się już nigdy nie dowiemy.

Jeśli natomiast mielibyśmy zapytać się Wendy Dio, czyli wdowy po zmarłym wokaliście, to ta odpowiedziałaby, że Ronnie James Dio marzył o swoim hologramie już w 1986 roku:

Myślę, że skoro Ronnie był tak innowacyjny na polu muzycznym, czemu nie miałby być innowatorem również w zakresie technologii? Próbował już zrobić hologram w 1986 roku. Kiedy byliśmy w trasie promującej „Sacred Heart”, przygotowaliśmy wielką kryształową kulę, z której przemawiała głowa Dio. To była projekcja tylna, ale zawsze próbowaliśmy nowych i ekscytujących rzeczy.

Memoriał Jamesa Ronniego Dio w Polsce w 2018 roku

W maju już po raz piąty ruszy poświęcona mu trasa King of Rock'n'Roll (artysta zmarł w 2010 roku w wyniku choroby nowotworowej). W dziewięciu miastach Polski zabrzmią jego największe przeboje z czasów, gdy śpiewał w Black Sabbath, Rainbow czy DIO. Trasa rozpocznie się 17 maja w warszawskiej Proximie, a zakończy 21 lipca na sopockiej plaży. W tym roku organizatorzy zamierzają postawić na najbardziej rozpoznawalne utwory z przekroju kariery Ronniego.

Bilety na koncerty są już w internetowej dystrybucji na stronie goout.pl oraz na stronie ticketportal.pl

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.