23.05.2017 16:59

Wokalista Lamb of God skomentował zamach na koncercie Ariany Grande

Po koncercie Ariany Grande w Manchester Arenie doszło do wybuchu. Liczba ofiar wzrosła już do 22 osób. Sprawę skomentował Randy Blythe z Lamb of God.

Wokalista Lamb of God skomentował zamach na koncercie Ariany Grande
foto: LFI/Photoshot/REPORTER/East News; Ronin 47/London Entertainment/East News

22 ofiary to nie wszystko, gdyż rannych zostało jeszcze ponad 50 osób. Na horror, który się rozegrał w Wielkiej Brytanii, zareagował frontman Lamb of God i jak zwykle zrobił to za pośrednictwem Instagrama:

W swoim obszernym poście muzyk zwrócił uwagę na sensacyjne nagłówki, które pojawiły się w mediach, a także zdiagnozował społeczeństwo:

"

Mam już dość czytania nagłówków takich jak te. My jako rasa, ludzka rasa, musimy być lepsi niż to. Koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach na kilka godzin, a nie grają z losem o życie. W takich momentach myślę, że jedyną rzeczą, jaką może zrobić normalna osoba, jest staranie się być najlepszym, bardziej moralnym w tej naszej wyniszczonej erze. To bardziej konieczne teraz, niż kiedykolwiek wcześniej. "

Randy Blythe odniósł się także bezpośrednio do wydarzeń z Manchesteru:

"

Po tym jak dotarły do mnie informacje poszedłem do znajomego do sklepu spożywczego i wspomniałem o wydarzeniach. Ta osoba zażartowała, że może zdetonowano bombę, bo był to koncert Ariany Grande. Byłem zbyt zszokowany, żeby cokolwiek odpowiedzieć - trudno mi znaleźć cokolwiek śmiesznego w tym, że co najmniej 19 osób nie żyje i wiele jest rannych. Nie mam bladego pojęcia o Arianie Grande i jej piosenkach, ale mogę zagwarantować, że ludzie różnych ras, wyznań i poglądów byli na tym koncercie z tego samego powodu - chcieli miło spędzić czas. Część z nich już nie wróciła do domu. To dla mnie nie jest ku*wa śmieszne.  "

W dalszej części swojego wywodu Blythe zwrócił uwagę, że zachowanie jego znajomego, a także sensacyjne nagłówki oddają to jacy są ludzie w dzisiejszych czasach. Artysta uważa, że odchodzimy od bycia współczującymi czy nawet ludzkimi:

"

To deprawujące, tak jak te szalone, pokręcone przekonania, które sprawiły, że ten dupek terrorysta zabił grupę osób, których nawet nie znał. Wszystko to co się mówi i robi ma swoje konsekwencje. "

Randy Blythe już przy okazji utworu poświęconego zmarłemu fanowi Lamb of God udowodnił, że zależy mu na ludzkim istnieniu. Pokazał tym swoją empatię. Jego wpis na Instagramie tylko ją potwierdza.

Zgadzasz się z wokalistą Lamb of God?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Lamb of God