30.11.2017 11:51

Wokalista Modest Mouse został pozwany za wypadek samochodowy. Może zapłacić prawie milion dolarów odszkodowania

Do wypadku doszło w 2016 roku, gdy Isaac Brock zasnął za kierownicą. 

Wokalista Modest Mouse został pozwany za wypadek samochodowy. Może zapłacić prawie milion dolarów odszkodowania
foto: kadr z wideo

Wokalista rockowego zespołu Modest Mouse został pozwany 29 listopada 2017 roku w Portland na prawie 1 milion odszkodowania za wypadek samochodowy, do którego doszło w 2016 roku.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia 2016 w Portland. Isaac Brock zasnął za kierownicą i uderzył w pick-up. Nie oskarżono go o popełnienia przestępstwa. W wypadku została poszkodowana Cassidy Kane, która skarży się na bolesną przepuklinę dysku w kręgosłupie powodującą drętwienie kończyn. Kobieta będzie potrzebować prawdopodobnie operacji. Pokrzywdzona zatem żąda ponad 865 000 dolarów.

Według policji, Brock nie zatrzymał się, włączając się do ruchu w okolicy mostu Morrison w centrum Portland. Uderzył w tył miejskiej ciężarówki, która zderzyła się z jadącym przed nią Subaru, które wjechało w kolejne Subaru, zderzające się prawdopodobnie z kolejnym, piątym samochodem, którego kierowca opuścił miejsce zdarzenia, nie wiedząc o tym, że uderzono w jego samochód.

Wokalista powiedział, że przysnął za kierownicą, przy czym według funkcjonariuszy wyglądał na nietrzeźwego, co nie zostało potwierdzone. Dotychczas muzyk zapłacił mandat w wysokości 435 dolarów za nieostrożną jazdę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News