20.09.2018 14:32

Wokalista My Dying Bride: Odwołaliśmy trasę, bo moja 5-letnia córka miała raka

W końcu oficjalnie podano, co było przyczyną przerwy w kapeli My Dying Bride. Aaron Stainthorpe wiele przeszedł z powodu ciężkiej choroby córki.

My Dying Bride
foto: shutterstock.com

Aaron Stainthorpe, wokalista kapeli My Dying Bride, wyznał dlaczego zespół był zmuszony odwołać koncerty w 2017 roku. Gdy do tego doszło, wokalista poinformował, że jest to związane z problemami zdrowotnymi w jego rodzinie. Jednocześnie zaprzeczył, ze zespół się rozpada, bo takie pojawiły się plotki w związku z odwołanymi występami.

Wokalista My Dying Bride szczerze o chorobie 5-letniej córki

Muzyk przerwał milczenie dopiero we wrześniu 2018 tłumacząc, co spowodowało, że My Dying Bride musiał zrobić przerwę od koncertowania:

"

We wrześniu 2017 u mojej pięknej, małej córki w wieku 5 lat zdiagnozowano raka. To wydarzenie zdewastowało całą rodzinę, bliskich przyjaciół i oczywiście kolegów z My Dying Bride i otoczenia. Przede mną otworzyła się czarna dziura pełna zmartwień i paniki, bałem się tego, co może nastąpić. Horror związany z tą straszną chorobą jest prawdziwy, brutalny i nie do opanowania. "

Dziecko miało chemioterapię, jak również operacje w 2017, ale niestety trzeba było przeprowadzić kolejną w 2018, jak również radioterapię. Poboczne efekty zarówno chemioterapii i radioterapii spowodowały, że dziecko było w fatalnym stanie i muzyk mocno przeżywał stan córki:

"

Po najgorszym roku w naszym życiu i niewiarygodnym stresie, otrzymaliśmy informację, którą tak wiele osób nie dostaje - córka jest zdrowa. (...) Mimo tego pozytywnego wyniku nastąpią lata testów i potencjalnym komplikacji, co może spowodować, że wiele razy będziemy wracać do szpitala. Do końca mojego życia, każdego dnia będę bać się za nią i będę liczyć na to, że gdy umrę moja córka będzie silną kobietą. "

Muzyk podziękował medykom oraz organizacjom charytatywnym, którzy pomogli córce wrócić do w miarę normalnego życia.

Co więcej wokalista zdradził, że pomimo przerwy w zespole, muzycy zaczęli pracować już nad nowym materiałem. Jak na razie Aaron Stainthorpe nie brał udział w pisaniu nowej muzyki, ale zamierza się zabrać do pracy jeszcze w tym tygodniu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News My Dying Bride