22.06.2017 13:32

Wokalista Napalm Death uczy growlować brytyjskiego polityka

Brytyjczycy według stereotypu to nie tylko dżentelmani, ale i flegmatycy. Tego ostatniego nie można powiedzieć o Marku Greenwayu, ale czy też o innym jego rodaku?

Wokalista Napalm Death uczy growlować brytyjskiego polityka
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ed Miliband to były lider Partii Pracy, a także były minister energii i klimatu. W ostatnim czasie prowadził dyskusję na antenie BBC Radio 2, której tematem było „dlaczego nikt nie lubi death metalu?”. Oczywiście przynajmniej część z naszych czytelników nie zgodziłaby się z przedstawioną tezą.

W studiu zjawił się Mark „Barney” Greenway, aby stanąć w obronie gatunku z perspektywy muzyka od lat zajmującego się tą gałęzią metalu. Wcześniej Miliband zapowiedział wizytę swojego gościa słowami:

"

Byłem jak groupie od bardzo dawna, chodziłem na koncerty, miałem koszulkę, a teraz dostałem okazję poznać wokalistę Napalm Death osobiście. "

Miliband poinstruował też słuchaczy, że twórczość Napalm Death to nie heavy metal w stylu Iron Maiden, ale coś dużo cięższego niż heavy metal. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat trwającej 3 sekundy kompozycji zespołu, którą jest „You Suffer”. Brytyjski polityk podjął się na antenie zadania odtworzenia numeru wokalnie. Efekt jest komiczny, a rady Greenwaya na niewiele się tu zdają:

Tu możecie posłuchać studyjnej wersji „You Suffer”:

Ostatnim wydawnictwem Napalm Death jest „Apex Predator - Easy Meat”, album ukazał się w 2015 roku. Z krążka poznaliśmy w pierwszej kolejności utwory „How The Years Condemn”, „Cesspits” i „Smash A Single Digit”.

Robert Skowronski
Tagi: Napalm Death