22.10.2015 13:53

Wokalista Papa Roach o swoich tatuażach

Ponoć robienie sobie tatuaży uzależnia. Gdy pojawi się ten pierwszy, potem nie możesz się już zatrzymać. Jacoby Shaddix jest również ofiarą tego nałogu.

Wokalista Papa Roach o swoich tatuażach
foto: kadr z wideo

Dziary stanowią kluczowy element wizerunku wokalisty. Każdy ma swoją historię, więc frontman mógłby opowiadać i opowiadać. Jednak w całej tej galerii jest parę tatuaży ważnych dla wokalisty, które mają szczególne znaczenie:

"

Pierwszy zrobiłem z tyłu ramienia, było to imię mojej żony -  Kelly. Gdy się w coś angażuję, to na całego - jestem w Papa Roach 22 lata, przez 17 lat robię sobie dziary, 18 lat jestem żonaty. "

Jako że muzyk w pełni poświęcił się muzyce, decyzja, by kolejny symbolizował jego zajęcie, była oczywista, choć początkowo wokalista brał pod uwagę to, by wyglądać jak na przyzwoitego człowieka przystało. Rock'n'rollowa natura jednak wzięła górę:

"

Kolejnym tatuażem był mikrofon na przedramieniu. Jest w miejscu, które mogłem jeszcze ukryć pod koszulą i robić interesy. Ale gdy wytatuowałem sobie szyję, pomyślałem, że pieprzyć to, nie będę przecież prawnikiem. "

Takim sposobem robienie sobie dziar stało się tradycją wokalisty, który ma w zwyczaju wykonywać je w czasie tras koncertowych. Muzyk jest też wielkim fanem The Clash co mają odwzorować napisy Love i Hate na palcach u rąk:

Kolejnym ważnym symbolem jest charakterystyczna czaszka, która stała się na tyle rozpoznawalna, że wokalista użył jej również w swojej kolekcji ubrań. Motyw ma również odrębną historię:

"

Ten na ręce jest jak ikona, bo gdy daję autografy rysuję właśnie ten motyw. Fani wiedzą, co to znaczy, więc zrobiłem ten tatuaż. Nie wygląda jakoś super, ale wiele dla mnie znaczy. "

Muzyk poświęcił również niektóre dziary swoim najbliższym, bowiem wytatuował on sobie imiona swoich dzieci. Natomiast trzy gwiazdki na nadgarstku to symbol przyjaźni, który mają również dwaj jego kumple. Zobaczcie, jak prezentuje się ciało Shaddixa:

Co jeszcze zostało odwzorowane na skórze artysty? Również jego energię, którą można poczuć podczas koncertów, przedstawiono w postaci fajerwerków oraz petard na przedramieniu wokalisty. Na ciele Shaddixa znalazł się również diament, a jego symbolikę wokalista tłumaczy w następujący sposób:

"

Jest to na początku kawałek węgla i po czasie zamienia się w coś pięknego. Podoba mi się ta rewolucja i historia jak diament zamienia się w coś wyjątkowego. "

Fani wokalisty Papa Roach również lubią tatuaże i chętnie biorą przykład z Shaddixa, co wielokrotnie pozytywnie zaskoczyło samego muzyka:

"

Jest wielu fanów, którzy mają dziary w postaci autografów, logo, fragmentów naszych utworów. Super, że wielbiciele są tak oddani, że chcą pokryć swoją skórę naszymi tekstami, portretami mojej twarzy na swoich ramionach - wow! "

Muzyk podziwia fanów, jednocześnie z nimi rywalizując. Jacoby opowiedział nawet historię, gdy wielbiciel przewyższył mistrza:

"

Fan miał taki sam duży tatuaż na klatce jak ja. Patrzę na to i myślę sobie: „To wygląda lepiej niż moje!”. To jest zabawne! "

Nasuwa się pytanie, czy artysta ma jeszcze jakieś wolne miejsce na dziary? Posłuchajcie, co jeszcze wokalista powiedział na ten temat:

Jeżeli zamierzacie wziąć przykład z muzyka możecie zainspirować się niesamowitymi tatuażami w 3D, rockowymi i metalowymi oraz śmiesznymi tatuażami, choć te ostatnie są dla naprawdę odważnych. Również Kerry King oraz Matt Tuck z Bullet For My Valentine szczegółowo opowiedzieli o swoich dziarach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jacoby Shaddix