11.09.2017 10:29

Wokalista Puddle Of Mudd aresztowany

Wes Scantlin został zatrzymany przez policję na lotnisku w Los Angeles.

Wokalista Puddle Of Mudd aresztowany
foto: kadr z wideo

Funkcjonariusze aresztowali frontmana postgrunge’owego Puddle Of Mudd 9 września 2017. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy artysta wsiadał na pokład samolotu, którym odlecieć miał na koncert grupy swojego zespołu do Keller w Teksasie. Powodem zatrzymania muzyka była próba wniesienia do samolotu pistoletu typu BB, czyli repliki broni palnej.

Kaucja za zwolnienie muzyka z aresztu wyniosła 850 tysięcy dolarów. Puddle Of Mudd zagrał koncert w Keller bez swojego wokalisty – widzowie mają możliwość zwrotu pieniędzy za bilety.

Wes Scantlin najwyraźniej lubi sprawiać kłopoty na lotniskach. W 2012 roku odbył głośną sprzeczkę z pracownikiem linii lotniczych Jet Blue. Trzy lata później został aresztowany w Denver za… jazdę na lotniskowym taśmociągu. W 2016 roku przegapił koncert w Louisville, ponieważ... upił się na pokładzie samolotu. W tym samym roku został też aresztowany, tym razem we własnym domu.

Frontman Puddle Of Mudd to nie jedyny znany muzyk, który ostatnio został aresztowany przez policję. 15 sierpnia 2017 w Houston zatrzymano dwóch członków grupy Dead Cross, w której wokalistą jest Mike Patton. Z kolei 8 września 2017 w Santa Ana w Kalifornii aresztowano wszystkich członków  polskiego zespołu metalowego Decapitated. Artystom stawia się zarzut porwania kobiety po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Puddle Of Mudd