25.10.2017 12:35

Wokalista Six Feet Under do Dave'a Mustaine’a: Jesteś królem dupków

Chris Barnes skomentował pretensje lidera Megadeth wobec szefa wytwórni Metal Blade, który w swojej książce miał przedstawić nieprawdziwe informacje na temat zespołu.

Wokalista Six Feet Under do Dave'a Mustaine’a: Jesteś królem dupków
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Nazwa wytwórni Metal Blade Records znana jest doskonale każdemu miłośnikowi ciężkiego grania. Label założył w 1982 roku w Kalifornii Brian Slagel, jego specjalnością są heavy metal i jego pokrewne gatunki. W barwach Metal Blade swoje płyty wydawali m.in. Amon Amarth, Mercyful Fate, Cannibal Corpse, GWAR, a także nasz Behemoth.

O historii wytwórni opowiada książka autorstwa Slagela, „For The Sake of Heaviness: The History of Metal Blade Records”. Kiedy w 1984 roku stawiała pierwsze kroki w metalowym światku, na celowniku miała między innymi Megadeth. Slagel napisał, że Dave Mustaine bardzo chciał podpisać kontrakt z Metal Blade, ale zespół wybrał jednak wytwórnię Combat, która oferowała lepsze warunki finansowe – dokładnie o tysiąc dolarów więcej. W książce można przeczytać:

"

Siedem tysiaków to było dużo pieniędzy. Pamiętam, że Dave Mustaine napisał długi, poruszający serce list o tym, że naprawdę chciał być w Metal Blade. "

Lidera Megadeth zbulwersowały zawarte w książce Slagela fragmenty dotyczące jego zespołu. Stwierdził, że wytwórnia nigdy nie proponowała mu 7 tysięcy dolarów, a on sam nigdy nie chciał dołączyć do „stajni” Metal Blade. O kontrowersyjnej książce wypowiedział się na Twitterze:

"

Jeśli bzdura o oferowaniu nam kontraktu za 7 tysięcy dolarów świadczy o tym, jaka jest reszta tej książki, o mam nadzieję, że trafiła do działu Fikcja. Nigdy bym nie podpisał z Tobą kontraktu. "

Na tweeta Mustaine’a ostro odpowiedział Chris Barnes, wokalista wydającej w Metal Blade grupy deathmetalowej Six Feet Under, w przeszłości członekCannibal Corpse.

"

Jest pan pieprzonym dupkiem. "

Dave zripostował:

"

Trafił swój na swego. "

Barnes odciął się:

"

Pewnie tak. Ale ty jesteś Królem Dupków, ciesz się swoim tronem. "

Mustaine odpowiedział kilkoma tweetami na zaczepki Chrisa. Widać było, że w pewnym momencie stracił cierpliwość.

"

Chris, co byś zrobił, gdyby ktoś napisał coś nieprawdziwego o Twoim zespole? Przemówiłbyś czy nic byś nie zrobił?

Myślę, że próbuje bronić Briana, ale kompletnie mu się to nie udało.

Teraz wygląda jak śmieć i to smutne.

Jakiś nikomu nieznany muzyk z Seattle z Metal Blade zrobił z siebie głupka. "

megadeth barnes

Internetowy spór zakończył się… zablokowaniem Barnesa przez Mustaine’a.

Dave Mustaine ostatnio dużo udziela się na Twitterze. To właśnie tam poinformował fanów, że zachorował na boreliozę.Można było się spodziewać, że prędzej czy później się z kimś w sieci pokłóci. Lider Megadeth zdecydowanie nie należy do przyjemniaczków. Kiedyś nazwał własnego fana kupą gówna. Bywa też złośliwy wobec innych muzyków – hejtował chociażby numetalowych gitarzystów. Cóż, tak to jest z ludźmi, którzy sami siebie nazywają żywymi legendami.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Dave Mustaine #Megadeth #Rock News