17.08.2018 11:39

Wokalista Social Distortion zaatakował fana na koncercie. Poszło o Donalda Trumpa

Atmosfera politycznego dyskursu w USA robi się coraz bardziej gorąca. Spory przenoszą się nawet do sal koncertowych.

Wokalista Social Distortion zaatakował fana na koncercie. Poszło o Donalda Trumpa
foto: kadr z wideo, MANDEL NGAN/AFP/EAST NEWS

Do incydentu doszło podczas koncertu punkrockowego Social Distortion w Sacramento w Kalifornii 19 lipca 2018. Mike Ness, wokalista zespołu, dał ze sceny wyraz swojej niechęci do urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, co nie spodobało się jednemu z widzów.

Ness miał nazwać Trumpa „bigotem” i „rasistą”. Oburzony fan, 30-letni Tim Hildebrand miał zakrzyknąć w jego stronę: „Zapłaciłem za twoją muzykę, nie za poglądy polityczne”. TO jednak nie był koniec manifestowania przez niego niezadowolenia. Jak wspominał w rozmowie z telewizją CBS Sacramento, przez kilka piosenek trzymał uniesiony w górze środkowy palec w kierunku Nessa.

Wokalista nie mógł znieść obelżywych gestów. Według relacji Hildebranda, zwrócił się do niego, by podszedł bliżej sceny. Następnie miał napluć mu w twarz, zejść ze sceny i kilka razy go uderzyć. Bójkę zakończyła interwencja ochroniarzy.

Zobaczcie, jak wyglądał incydent, zarejestrowany przez innego z fanów telefonem komórkowym.

30-latek twierdzi, że nie mógł się bronić przed ciosami muzyka, ponieważ był przytrzymywany przez innych uczestników koncertu. Efektem starcia z wokalistą Social Distortion było podbite oko i wybity ząb Hildebranda.

Pearl Jam i plakat z martwym Donaldem Trumpem

Social Distortion to nie jedyny wykonawca, który ma jak najgorsze zdanie o Donaldzie Trumpie. Pearl Jam przedstawił ostatnio plakat, autorstwa basisty Jeffa Amenta, na którym widać płonący Biały Dom i zwłoki prezydenta, jedzone przez sępa. Kilka miesięcy temu Morrissey, mieszkający w Los Angeles Brytyjczyk, stwierdził, że gdyby miał do dyspozycji guzik, który odebrałby życie Trumpowi, to by go wcisnął dla dobra ludzkości.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Donald Trump