Wokalista Swans oskarżony o gwałt

Robert Skowronski
26.02.2016 08:11
Wokalista Swans oskarżony o gwałt Fot. PHOTOSHOT / REPORTER / East News

Ofiarą Michaela Giry miałaby być Larkin Grimm. Wokalistka współpracowała z muzykiem Swans w roli producenta przy jej solowej płycie „Parplar” z 2008 roku.

O poważnych oskarżeniach względem mężczyzny artystka poinformowała za pośrednictwem Facebooka. Całą historię sumują słowa: „to tragedia, którą trzymałam w tajemnicy przez zbyt długi czas”.

Już pojawiło się oficjalne oświadczenie ze strony Michaela Giry, w którym muzyk twierdzi, że wszystko co zostało napisane przez Larkin Grimm jest nieprawdą:

W odpowiedzi na straszne i fałszywe oskarżenia ze strony Larkin Grimm:

Jestem kompletnie zszokowany. Jest to oszczercze kłamstwo. Będę bronić swojego imienia przed tym okropnym bełkotem. Ufam inteligencji tych, którzy śledzili moją pracę i szanują mnie jako osobę - oni będą wiedzieć, że nie jestem taki. Wylęgarnia plotek/wyznanie na Facebooku rozprzestrzenia się jak ogień, ale ten jest kłamstwem. Więcej wkrótce. To jest zupełny koszmar. Dziękuję za twoje wsparcie. Rozpowszechniajcie te słowa. To jest kłamstwo!

Ale co właściwie zostało zarzucone Girze? Post Larkin Grimm jest bardzo długi, można go potraktować za rodzaj spowiedzi. Przytaczamy najistotniejsze w tej sprawie fragmenty, zaś całość możecie przeczytać poniżej:

Wokalistka pisze, że z muzykiem Swans łączyła ją szczególna więź - miała go za swojego mentora i guru, była pełna podziwu i miłości do niego, jednak żadne z uczuć nie miało podłoża seksualnego. Grimm dodaje, że podczas sesji nagraniowej do płyty „Parplar” mieszkała razem z nim i jego żoną pod jednym dachem, opiekowała się nawet ich córką. Artystka dodała, że wyraziła się jasno swojemu producentowi w osobie Giry, że mimo uwielbienia dla niego nie chce z nim nawiązywać intymnych stosunków.

Do gwałtu miało dojść w nocy kiedy wybrała się z muzykiem Swans do restauracji, aby uczcić zakończenie sesji nagraniowej albumu:

Poszliśmy na steki, było to wiosną 2008 roku. Mój przyjaciel Johnny Dido był naszym kelnerem. Byliśmy ze znajomymi Michaela - dużo pili i chcieli, żebym dotrzymała im w tym kroku. Nie piję zbyt dużo. Na koniec nocy byłam już prawie nieprzytomna, nie byłam w stanie chodzić prosto, a co dopiero pojechać do domu. Michael zaoferował mi, żebym została u jego przyjaciół. Mówili, że mają łóżko, które mogą mi odstąpić, a Michael będzie spał na podłodze. Zaufałam im i się zgodziłam. W ich mieszkaniu wczołgałam się do łóżka bez zmiany ubrań czy umycia zębów. Po prostu odpadłam. Trochę później Michael obudził mnie swoim kaszlem. On ma astmę, a spanie na zakurzonej podłodze tylko ją wzmogło. Powiedziałam mu na wpół przytomna, że może spać ze mną, tylko żeby mnie nie dotykał. Następnie obudziłam się z penisem w sobie, bez prezerwatywy. Gdy otworzyłam oczy, powiedział: „To jest niewłaściwe” i wyszedł ze mnie.

Larkin Grimm w kolejnych akapitach pisze, że następnego dnia Gira błagał ją, żeby nie mówiła o tym jego żonie. Wokalistka przyznaje, że gdy już dotarła do swojego domu wsiadła na rower, aby wszystko przemyśleć. Doprowadziło to do zderzenia z samochodem. Był to też dzień, w którym artystka stworzyła utwór „The Butcher, or Without a Body or a Numb and Useless Mind” - ostatni jaki była w stanie napisać przez następne kilka lat:

Wokalistka kolejne miesiące spędziła w ośrodku lecząc się z depresji. Gira miał do niej regularnie dzwonić i informować o postępach przy miksowaniu płyty. Wyznawał jej także miłość i proponował odejście od żony, aby móc stworzyć z nią związek. Minęły lata, aż w końcu Grimm decyduje się powiedzieć wokaliście Swans (po odbyciu z nim licznych tras koncertowych), że nie czuje się przy nim bezpieczna. Reakcją Giry było wyrzucenie artystki z wytwórni Young God Records.

Do wyznania Larkin Grimm zachęciła popowa wokalistka Kesha, która w lutym 2016 roku również zarzuciła swojemu producentowi gwałt wnosząc sprawę do sądu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.