Wokalista The Dictators został aresztowany

Maciej Koprowicz
08.02.2018 10:51
Wokalista The Dictators został aresztowany Fot. kadr z wideo

Richard „Handsome Dick” Manitoba został zatrzymany za napaść na swoją byłą partnerkę. Według raportów policyjnych, pogryzł ją i dusił.

Manitoba został aresztowany w minionym tygodniu w dzielnicy Nowego Jorku East Village. Zarzuca mu się napaść na jego byłą dziewczynę Zoe Hansen, z którą muzyk ma nastoletniego syna.

Do incydentu doszło we wspólnym mieszkaniu pary. Policja znalazła Hansen płaczącą i roztrzęsioną. Kobieta wyjaśniła funkcjonariuszom, że Manitoba ugryzł ją w nos, chwycił za szyję i ścisnął.

Wokaliście stawia się zarzuty napaści trzeciego stopnia, „utrudniania oddychania lub przepływu krwi” oraz nękania drugiego stopnia. 26 marca ma stanąć przed sądem w Nowym Jorku.

Zespół The Dictators powstał w 1973 w Nowym Jorku. Uważany jest za jednego z pierwszych wykonawców punkrockowych w historii. Jego najsłynniejszym albumem jest debiutancki „Go Girl Crazy!” z 1975.

The Dictators rozwiązał się w 2008. W ostatnich latach członkowie zespołu walczyli o prawa do nazwy. Wokalista występował w grupie najpierw pod szyldem The Dictators NYC, a potem Manitoba NYC. Jego zespół zawiesił działalność w 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.