11.04.2017 09:58

Wokalista The Exploited trafił w ciężkim stanie do szpitala

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem zespołu, Wattie Buchan ma poważne problemy z sercem i był bliski śmierci.

Wokalista The Exploited trafił w ciężkim stanie do szpitala
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

The Exploited to prawdziwa legenda ulicznego punk rocka. Duża w tym zasługa jego lidera, Wattiego Buchana, który na przełomie lat 70. i 80. potrafił doskonale oddać w swojej twórczości zaniepokojenie i frustracje brytyjskiej klasy robotniczej. Były żołnierz zachęca do rewolucji już od niemal 40 lat. Niestety, z obozu grupy napłynęły właśnie smutne wiadomości...

Buchan już w 2014 roku przeszedł atak serca, ale nie powstrzymało go to przed kontynuowaniem kariery punkowca. Po niespełna roku rekonwalescencji był z powrotem na scenie. Teraz jednak problemy zdrowotne wróciły. Muzyk trafił do szpitala w Belgii 7 kwietnia 2017 roku. The Exploited poinformował o przykrym zajściu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Sytuacja najwyraźniej była bardzo poważna...

"

Chcieliśmy Wam tylko dać znać, że Wattie trafił wczoraj do szpitala w Belgii. Ma bardzo poważne problemy z sercem i prawie umarł. Widziałem się z nim dzisiaj i chciałbym podziękować lekarzom, którzy ocalili jego życie. On także bardzo chciałby podziękować wszystkim fanom, którzy pojawili się na ostatnich koncertach i wsparli zarówno jego, jak i cały zespół. "

Zespół zapowiedział, że zgodnie z życzeniem wokalisty będzie kontynuował trasę bez niego. Na scenie pojawią się gościnni wokaliści, m.in. Jorge Herrera z The Casualties, który wspiera The Exploited na aktualnym tournée. Obecna rozpiska koncertowa kończy się 6 maja 2017 roku, kiedy grupy wystąpią w Dusseldorfie.

W podobnym składzie - z GBH i The Casualties - The Exploited wystąpił 19 listopada 2016 roku w Krakowie. Punkowcy z Edynburga mają wkrótce wrócić do Polski - są w 2017 roku gwiazdami 23. edycji Przystanku Woodstock, która odbędzie się w dniach 3-5-sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Trzymamy kciuki, by Wattie Buchan wrócił do tego czasu do zdrowia i był w stanie zagrać ze swoimi kolegami koncert, który wgniecie w ziemię całą woodstockową publiczność.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News